sobota 16.9.2023
SH ZŠ Dobiášova Liberec
. kolo

Ženy začaly sezónu úspěšně. Z Liberce vezou tři body.

První zápas sezóny ve znamení produktivity. Ženský “A” tým porazil 10:4. Hattrickem se blískla Želízková.

Ženy Tatranu jeli do Liberce jako favoritky a svojí roli dokázali potvrdit. Hned zkraje zápasu dokázala přesilovku využít střelou na zadní tyč Korbelářová. Ovšem po minutě dokázal Liberec srovnat krok na 1:1 zásluhou Julii Opic. Náskok Tatranu vrátla až Želízková, který po krásné individuální akci Hermannové uklízela do prázdné branky.

V první polovině druhé třetiny dokázal Tatran odskočit na rozdíl tří branek, když se dvakrát trefila Fuchsová. Zhruba minutu a půl před koncem druhé části se Liberci opět povedlo snížit. Žbánková si udělala místo na brankovišti a z blízkosti dokázala skórovat. Závěrečné slovo třetiny si na starosti opět vzala Želízková, která po nahrávce na střed střelou z první vrátila Tatranu tříbrankový náskok.

Třetí třetina už byla v režii Tatranu. V čase 43:13 dokázala dorážkou z malého brankoviště zkompletovat hattrick. Následně se ženám dařila také činnost v oslabení, kdy se jim povedlo nejen neinkasovat, ale také vstřelit rovnou dva góly. Tatranský účet nakonec střelou nad rameno uzavřela Gocová. Liberec už skóre kosmeticky upravil gólem v 52. a 60. minutě.

Další utkání čeká ženy v neděli 24.9. ve STODOLA Aréně, kdy v derby vyzvou zatím 100% Chodov.