Hned první matchball využit. Tatran vyhrál 8:5 a je v Superfinále!

Do zápasu o titul postoupil svěřenci Milana Fridricha potřetí v řadě.

Po čtyřech odehraných kláních semifinále Livesport Superligy držely Střešovice vedení 3:1 a v utkání s pořadovým číslem 5 mohly se dvěma matchbally v rukávu slavit postup už na domácí půdě v Řepích.

V těch také začaly potvrzovat trend předchozích utkání. Své vedení totiž domácí družina postupně vypěstovala na 4:0 a následně 5:1, což byl stav po odehrání 40 minut. Na tom se v první třetině podíleli Milan Meliš s Jonášem Kreysou, v té druhé pak dvěma zásahy Marek Beneš a jedním Martin Šindelář. Střešovický kapitán měl navíc prsty i v prvních dvou trefách, na které asistoval.

Nadějím Chodova navíc moc nepomohl ani domácí šestý gól zkraje poslední části, vzdor svěřenců Davida Podhráského však přeci jen přišel. Hosté se totiž během 5 minut dostali až na rozdíl dvou branek, jenže blíž už je Tatran nepustil. Na 7:4 totiž zvýšil Matěj Havlas a i když se tým z Jižního Města ještě jednou nadechl přesilovkovou brankou Ondruška, gól domácího Čelakovského mu vzal definitivně vítr z plachet.

Střešovická družina dokázala zvládnout pátý zápas poměrem 8:5 a potřetí v řadě postoupila do BigBoard Superfinále. Tam se utká s lepším z dvojice Mladá Boleslav/Vítkovice, v jejichž sérii drží po pátém střetnutí matchball hráči z Ostravy.

ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:5
branky: 13. Milan Meliš, 20. Jonáš Kreysa, 31. Marek Beneš, 33. Marek Beneš, 39. Jakub Kolísko, 41. Marek Beneš, 50. Matěj Havlas, 57. Matěj Čelakovský - 39. Tomáš Sýkora, 45. Mikuláš Komárek, 47. Tom Ondrušek, 50. Martin Skřivánek, 53. Tom Ondrušek; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 625; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 29 - Karel Hodík 19; po třetinách: 2:0, 3:1, 3:4