Ženy poprvé v sérii bez bodu

Jedno je po sobotním semifinálovém utkání žen jisté, série neskončí na čtyři zápasy. Chodovu se podařilo ve velmi vypjatém zápase přehrát Tatranky 3:4.

Třetí semifinálové derby mezi Tatranem a Chodovem začalo po vzoru předchozího víkendu gólem na obou stranách. Ve střešovické Stodole se pak do konce první třetiny ještě zadařilo hostům, který se ujal vedení 2:1.

Potřebný náskok si pak chodovské hráčky vytvořily kolem poloviny hracího času, kdy navýšily své vedení o další dva góly. Tatran po timeoutu sice výrazně zlepšil svou hru, ale dotahovat musel hned tříbrankové manko. Ještě do konce druhé dvacetiminutovky snížila Želízková a znova zažehla šanci na vyrovnání.

Do závěru utkání pak nastoupily lépe Střešovice. Jmenovitě pak opět Želízková, které dostala svůj tým na kontakt jedné branky. Ačkoli do konce zbývalo ještě dlouhých osmnáct minut, ani jednomu z celků se již nepodařilo skórovat a Chodov tak poprvé v sérii mohl slavit výhru. Pro Tatran se tak vysněná cesta do Superfinále zkomplikovala a prodloužila minimálně o jedno utkání. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena brankářka Eliška Drbalová, která zodpovědně kryla záda svým spoluhráčkám po celých šedesát minut.