VÍC NEŽ JEN FLORBAL

sobota 20.1.2018

Ženy B vstoupily do nového roku vítězně

I když v druhém zápase už body nezískaly, "povinná" výhra nad předposledními tučnačkami potěšila. Více byl však trenér spokojený s prohraným zápasem proti SKV C, který na úroveň PH a SČ ligy žen přinesl velmi rychlou a důraznou hru. To vše bylo k vidění v sobotu 20.1. v hale v Ruzyni, která je velmi specifická svým rozměrem, povrchem i typickými loužemi na ploše z děravé střechy.

FBC Penguins Praha - Tatran Střešovice B     0:2 (0:1,0:0,0:1)

Penguins nastoupili k utkání v počtu šesti hráček se svou klasickou taktikou autobusu zaparkovaného okolo velkého brankoviště. Z tohoto postavení občas vyrazí k rychlému protiútoku, ale opravdu jen sporadicky. Hráčky Tatranu měly s touto taktikou opravdu velký problém. Proč? Většina z nich nedokázala dávat míček rychle od hokejky, dělal jim problém odskok balónku na parketách a hráčky bez balónku byly málo aktivní. Když tyto věci překonaly a dostaly se ke střele, trefovaly blokující protihráčky, nebo jejich střely míjely branku Tučňáků. Blízko otevření skóre byla v půlce první třetiny Šmolcnopová, která trefila tyčku. Střelecké tápání tak ukončila až 11 vteřin před sirénou po individuální akci Nižňanská. Prostřední část přinesla naprosto stejný obrázek bezzubé dobývání branky "antarktických opeřenců", kteří se za půlku hřiště rozletěli za celou třetinu tak pětkrát. Důležitou pojistku přidala až v polovině třetího dějství svým typickým důrazem v brankovišti Perková, která na několikátý pokus procpala míček až za brankářku. Tato branka donutila "tučňačky" zvýšit svou aktivitu a do konce zápasu několikrát ohrozily branku Tatranu, ale neúspěšně. Což znamenalo jediné tři body pro Tatran a čisté konto pro Císařovou.

branky a asistence: 12. Nižňanská a 18. Perková (Lovíšková)

bez vyloučeníTatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady C     1:5 (0:1,0:1,1:3)

Ač vypadá výsledek vcelku jednoznačně, hra jednostranná rozhodně nebyla. Jak již bylo napsáno výše, utkání se neslo ve velmi slušném tempu. "Tatranky" tentokrát ale naprosto propadly v zakončení. Poměr šancí na konci zápasu byl vyrovnaný, ale produktivita SKV výrazně lepší. Už ve druhé minutě byla vyloučena Houžvičková za hru hlavou a Vinohrady trestaly takřka okamžitě. V polovině třetiny zahrála Staňková v malém brankovišti. Tentokrát však Tatran přežil trestné střílení i oslabení bez úhony. Druhou branku přidal soupeř chvilku po půlce utkání. Nejnadějnější situaci Tatranu připravila z volného úderu Houžvičková pro dobře odskakujicí Cábovou, ale ani její střela gól nepřinesla. Šanci na obrat zhatila už 14 vteřina třetí části a střela z poloviny hřiště znamenající navýšení náskoku Sokolek. Tatranské hráčky ale rozhodně nic nezabalily a rvaly se dál. Přesto se opět prosadil soupeř dorážkou z hranice velkého brankoviště. Pak se konečně dočkal i Tatran, který si za svou neutuchající aktivitu branku opravdu zasloužil. Lovíšková našla zpoza branky Kašparovou a její dělovka z první do břevna nakonec zapadla pár centimetrů za brankovou čáru. Minutu na to dala definitivu výsledku poslední skórující soupeřka. I přes prohru se ale holky po zápase dočkaly pochvaly jak od trenéra tak několika skvělých fanoušků, kteří Tatran skvělě z tribuny podporovali. 

branka a asistence: 32. Kašparová (Lovíšková)

vyloučení: 2. Houžvičková 2min (hra hlavou) a 7. Staňková 2min (hra v malém brankovišti)

využití: 0:1

sestava: Císařová - Šmolcnopová, Staňková, Zikmundová, Krajčová, Houžvičková, Cábová, Kruberová, Řeháčková, Klasnilová(1.zápas), Lovíšková, Perková(1.zápas), Jančíková, Nižňanská a Kašparová(2,zápas)

 
Naši partneři