Ženy A jsou v semifinále!

Střešovické florbalistky nemarnily čas a v nejkratším možném čase si dokráčely pro postup do semifinále. Ve čtvrtém semifinálovém utkání porazily Start 10:4 a za celou sérií udělaly tlustou čáru.

Ačkoli Start vystrčil ve svém posledním utkání sezóny drápky a poprvé ve čtvrtfinálové sérii se dostal na malou chvíli do vedení, byl to Tatran, který skvěle zvládl celých šedesát minut. V první třetině dokázal soupeři nastřílel hned šest branek a pouze dvě inkasoval, což byl pěkný odrazový můstek do zbývajících dvou třetin, které byly gólově skromnější.

V prostřední dvacetiminutovce dlouho zůstávalo skóre nezměněno. I před jednu přesilovou hru na každé straně. Ačkoli Tatran vstoupil do třetiny lépe a aktivněji, podařilo se mu prolomit domácí obranu až ve čtyřiatřicáté minutě, na což navázal dalšími dvěma brankami a za stavu 9:2 z jeho pohledu se začaly brány semifinále rozevírat.

I v poslední části Tatran ukazoval, že je střelecky naladěn, i když za brankovou čáru dostal míček jen jednou. Start, který vyburcovala branka ve vlastním oslabení se nakonec trefil dvakrát a sezónu ukončil poslední vyhranou třetinou 2:1, i když v celkovém součtu to na výhru Střešovic a postup do semifinále vliv nemělo.

Střešovické florbalistky tak po dnešku mohou slavit. Oficiálně se dostaly mezi čtyři nejlepší celky letošní sezóny, a to v nejkratším možném čase. Nyní je čeká odpočinek a následně soustředění na další vyřazovací boje.