Tatranské bojovnice porazily Chodov i podruhé!

Neuvěřitelné Tatranky předvedly další skvělý výkon a oloupily Chodov i o druhý bod. V semifinálové sérii vedou 2:0 na zápasy. Během následujícího víkendu navíc budou mít výhodu domácího hřiště.

Hala na Jižním Městě byla v neděli svědkem dalšího vyrovnaného utkání, do kterého tentokrát lépe vstoupily hráčky Tatranu. Po vzoru sobotního střetu však vzápětí přišlo vyrovnání a na další změny skóre se muselo čekat až do následujících třetin.

O výhře Tatranu rozhodla především prostřední dvacetiminutovka, ve které hráčky hostů nejprve dokázaly ubránit vlastní oslabení, následně vstřelit branku a nakonec využít i přesilovou hru. Soupeřkám navíc nedaly jediný důvod k radosti a do poslední třetiny si udržely dvoubrankový náskok, který se nakonec ukázal klíčovým.

V poslední třetině totiž už Střešovice žádný gól nepřidaly. Po skvěle ubráněném oslabení sice Chodov ještě čtyři minuty před konce stáhl náskok Tatranu na jednu branku, další však přidat nedokázal. I přes hru bez brankáře a využití timeoutu nedokázaly domácí hráčky najít recept na brankářku Drbalovou, která v obou semifinálových utkáních svůj tým podržela. Florbalistky si tak po velmi napínavém závěru, ve kterém Chodov několikrát nepříjemně zahrozil, připsaly druhou výhru a v semifinále vedou už 2:0 na zápasy. Příští víkend se celá série přesune do Stodoly.