Tatran doma dvakrát porazil Lípu a ve čtvrtfinále vede 2:0

Na úterní vítězství 11:4 Střešovice navázaly výsledkem 7:3 a vedou 2:0.

Coby vítězové základní části vstupovali svěřenci Milana Fridricha do čtvrtfinálové série s Českou Lípou, která je však v posledním vzájemném utkání porazila a samotná účast mezi nejlepší osmičkou je pro ni nejlepším výsledkem historie.

Svěřenci Vladimíra Trčka se navíc nebáli a do lesa vtrhli se vší vervou, když už v 10. minutě prvního utkání vedli 2:0 a následně i 3:1. Ofenzivní síla Tatranu se nicméně postupně začínala prohrabávat na světlo zemské a ve 27. minutě už to bylo 6:3, na což hosté reagovali oddechovým časem. I přes ten ale Českolipští inkasovali do druhé sirény ještě dvakrát a sami se prosadili jen jednou, po 40 minutách tak platil stav 8:3.

Na osudu duelu se nic nezměnila ani v poslední části, která už se více méně dohrávala a na góly se v ní čekalo skoro 12 minut. Až poté domácí využili dvojnásobnou přesilovku a to tak, že naplno. V 57. minutě pak účet podepsal Tomáš Hanák, který uzavřel na konečných 11:4.

ESA logistika Tatran Střešovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 11:4
branky: 15. Marek Beneš, 19. Jonáš Kreysa, 22. Jakub Boček, 25. Martin Kisugite, 27. Milan Meliš, 27. Jakub Jirsa, 30. Adam Tlapák, 33. Matěj Havlas, 52. Milan Meliš, 53. Tomáš Hanák, 57. Tomáš Hanák - 8. Radek Krajcigr, 10. Albert Kouba, 18. Vladimír Trčka, 35. Radek Krajcigr; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2:3; využití: 3:0; diváků: 212; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 14 - Jan Dvořák 23; po třetinách: 2:3, 6:1, 3:0

Dobrý vstup do zápasu předvedla Česká Lípa i ve středu v rámci druhého duelu série, když ji ve 4. minutě do vedení poslal Trčka. Jenže hned po buly vyrovnal domácí Šindelář a vypadalo to na další gólové hody. Zvlášť když si oba týmy do 12. minuty vyměnily po dalším gólu a v 16. minutě poslal Tatran podruhé do vedení Tomáš Hanák.

Vzdor hostů ale trval. Před polovinou duelu totiž vyrovnal Radek Krajcigr a začínalo se od nuly. Zápas tak musela rozhodnout 32. minuta, ve které se svěřenci Milana Fridricha trefili hned dvakrát a dvougólový náskok už si sebrat nenechali. Zvlášť, když se ještě před přestávkou znovu trefil Tomáš Hanák, pro něhož to byl už čtvrtý zářez večera.

Poslední část toho pak opět moc nenabídla. Střelecká převaha domácích dlouho nepřinášela zhola nic a tak se jejím prvním a zároveň posledním úspěšných střelcem stal v 57. minutě Michal Antonín Malhocký, který uzavřel na 7:3.

Tatran po domácích utkáních vede 2:0 a už v následujících dvou pokračováních, které se stěhují na sever Čech, může slavit postup do semifinále. Třetí zápas se hraje v sobotu v 19 hodin, čtvrtý pak v neděli od 17 hodin.

ESA logistika Tatran Střešovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:3
branky: 4. Martin Šindelář, 9. Tomáš Hanák, 16. Tomáš Hanák, 32. Tomáš Hanák, 32. Tomáš Hanák, 37. Tomáš Hanák, 58. Michal Antonín Malhocký - 4. Vladimír Trčka, 12. Václav Vavruška, 28. Radek Krajcigr; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 0:1 + Štěpán Slaný OS; využití: 1:0; diváků: 148; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 15 - Daniel Jukl 22; po třetinách: 3:2, 3:1, 1:0