Superligové čtvrtfinále se za stavu 2:0 přesouvá do České Lípy

V případě dvou vítězství může Tatran už v neděli slavit postup do čtvrtfinále.

Výsledkově zatím dle papírových předpokladů. Tak by se dal popsat prozatímní vývoj čtvrtfinálové série mezi Střešovicemi a Českou Lípou. V ní vede vítěz základní části 2:0, když v domácím prostředí zapsal vítězství 11:4 a 7:3.

Drobnou kaňkou může být pro svěřence Milana Fridricha fakt, že v obou utkáních prohrával. V tom prvním dokonce poměrně výraznou dobu, když v první části musel pozorovat manko 0:2 a následně 1:3. Nástup do prostřední třetiny však v jasném světle ukázal ofenzivní sílu střešovické družiny, která skóre bleskurychle otočila a sedmi góly jen ve druhé periodě nasměrovala svůj koráb k prvnímu vítězství. Nepříznivý vývoj pak museli domácí řešit i v utkání s pořadovým číslem dva. V něm mu ale na reakci stačily jednotky vteřin, když vyrovnali ihned po vhazování a od té doby už Lípu do vedení nepustili.

Nemuselo jim tak vadit, že se jejich gólový účet zastavil už na čísle 7. Realizační tým Milana Fridricha si navíc mohl dovolit i luxus v podobě poskytnutí herního prostoru pro hráče širšího kádru. Herní minuty tak dostalo všech 18 hráčů do pole na soupisce, a to jak v úterý, tak ve středu. Jinak co se týče kanadských bodů, je nejproduktivnějším hráčem série Tomáš Hanák, který už posbíral 8 bodů za 7 gólů a 1 asistenci. Celkově už proti Lípě bodovalo 10 hráčů Tatranu.

Třetí utkání čtvrtfinále startuje v České Lípě v sobotu v 19 hodin, čtvrté pak v neděli od 17 hodin. Případná dvě vítězství za stavu 2:0 znamenají nedělní postup do semifinále, slouží se ale připomenout, že poslední vzájemný duel na severu Čech Tatran prohrál 7:8.

Čtvrtfinále III | SH Česká Lípa | sobota 16.3. 19:00