Střešovické florbalistky vstupují do série vítězstvím

Ženy si v prvním čtvrtfinálovém utkání dokráčely pro výhru 7:2 a v sérii se ujímají vedení. Utkání definitivně zlomila třetí třetina.

Do vyřazovacího boje mezi Tatranem a Startem vstoupil lépe druhý ze jmenované dvojice, i když ne na dlouho. Díky přesilové hře Střešovice poměrně rychle vyrovnaly a díky dvěma brankám v závěru první třetiny obrátily vývoj utkání ke svému prospěchu.

Kdo předpokládal, že Start bude pro Tatran lehký soupeř, musel být ještě ve druhé části překvapený. Oba týmy totiž dokázaly proměnit po jedné přesilové hře, což vyústilo ve skóre 4:2. Ačkoli byl Tatran na hřišti jednoznačně aktivnější a svého pražského rivala přestřílel celkem 32:17, musel si na další branku počkat až do přestávky.

Závěrečná dvacetiminutovka už patřila gólově jen hráčkám Střešovic. Po dvou brankách Kopecké, která tak zkompletovala hattrick a s jednou asistencí navíc se stala nejlepší hráčkou zápasu, ukončila sedmým gólem první čtvrtfinálový boj Romančáková.

Tatranu se tedy podařilo zvítězit jednoznačným rozdílem 7:2 a do nedělního zápasu půjde s pocitem výhry v zádech.