Nejvyšší výhra Tatranek v novodobé extraligové historii

Tatranky v úterý deklasovali v pražském derby Sokol Královské Vinohrady a odnášejí si důležité tři body!

Pro domácí utkání nemohlo začít lépe, Tatran šel do vedení, když na časomíře svítil čas 0:23. Autorkou našeho nejrychlejšího gólu v sezóně byla Barbora Zabavská, která je po tomto zápase nejproduktivnější hráčkou týmu. Další důvod k radosti nastal za čtrnáct vteřin, kdy se přesně trefila Žaneta Reková po nahrávce Barbory Červové. Po tryskovém vstupu do zápasu se hra na chvíli uklidnila. V desáté minutě se ještě prosadila Lucie Köhlerová po nahrávce Barbory Zabavské. V patnácté minutě dokázalo SKV odpovědět a upravilo tak stav na 3:1, který se do konce první třetiny nezměnil.

Prvních pět minut druhé třetiny bylo opravdu zahřívacích a ani jeden tým se střelecky neposazoval. Pak se však hrou rukou provinila Tatranka Hana Sedmíková. Oslabení bylo pro Tatran úspěšné a kromě toho, že neinkasoval, tak dokonce dokázal gól vstřelit. Autorkou byla opět Barbora Zabavská. Do konce druhé třetiny se ještě podařilo skórovat Daniele Reindlové po asistenci Barbory Zabavské, Lucie Köhlerové po asistenci opět Zabavské a Žanetě Rekové po nahrávce Hany Sedmíkové. Druhá třetina byla naprosto v režii domácích a do šaten se odcházelo za stavu 7:1.

Třetí třetina začala opět ospale, utkání bylo plné střel mimo, které neohrožovaly branku ani jednoho ze soupeřů. Tatranky svou střeleckou jízdu ještě vylepšily, když se v osmé minutě po nahrávce Liany Matěvosové trefila Žaneta Reková, která tak zpečetila svůj hattrick. Liana Matěvosova nahrála na gól Haně Sedmíkové, která vstřelila poslední Tatranský gól. Vinohradské Macurové se ještě podařilo dostat míček z záda jinak výborně chytající Elišky Drbalové.

Konečný stav utkání byl jednoznačný a Tatranky se tak postaraly o nejvyšší výhru v novodobé historii extraligového Tatranu. Holky navázaly na pondělí televizní utkání chlapů a celkové skóre TATRAN x SKV je 20:5.

Děkujeme všem divákům za podporu a doufáme, že jste si úterní kolotoč užili stejně jako my!

Další utkání nás čeká v sobotu 16.1. proti Liberci, kde Tatran potřebuje získat další důležité body pro svou cestu do Play-off.