Forza obhájila zlato

Ve čtvrtfinále domácí FBC Ostrava o skóre, v semifinále Brno na nájezdy a ve finále opět o fous Boleslav. Taková byla cesta letošním play-off za obhajobou titulu. V brance tentokrát čaroval Milan Karšňák, v obraně všichni a v útoku se nejvíc činili Martin Kostiha, Milan Fridrich a Honza Zahalka, ale i všichni ostatní nejmenovaní přidali svůj přínos. MISTŘI !

Sobota...

Po prvním precizním čtvrtfinále bylo prakticky rozhodnuto. Škoda že se stoprocentní koncentrace nepodařila udržet až do konce odvety, ale celkový stav 9:0 po 5ti třetinách byl pro Rolfovu bandu až moc krutý a tak přišla asi spravedlivá korekce a nakonec byli všichni jakžtakž spokojení... ;-)

první čtvrtfinále_______________
FORZA Tatran - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
branky: 7. Jan Zahalka, 9. Roman Petržela, 11. Juraj Šádek, 20. Vojtěch Šust, 28. Juraj Šádek, 30. Martin Kostiha, 33. Martin Kostiha; rozhodčí: Martin Kotala - Tomáš Ryba; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 25; brankáři: Milan Karšňák - Roman Ciompa. Hráči utkání: Milan Karšňák - Pavel Slavík
Komentář domácích: Jsme rádi, že jsme splnili cíl vyhrát zápas dobrým výsledkem do odvety. Na zápasy s FBC Ostrava jsme se těšili, protože to jsou vždy dobré a těžké zápasy s kvalitním soupeřem. Těšíme se na odvetu.
Komentář hostů: Zápas jsme nezvládli, těžko se to bude otáčet. Těšíme se na odvetu.

odveta čtvrtfinále_______________
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FORZA Tatran 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
branky: 27. David Dziuba, 30. David Dziuba, 35. Dalibor Foldyna - 2. Martin Kostiha, 18. Martin Kostiha; rozhodčí: Dalibor Jekielek - Jan Piško; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 20; brankáři: Roman Ciompa - Milan Karšňák. Hráči utkání: Rolf Franke - Martin Kostiha. První zápas 0:7, postupuje Forza.
Komentář hostů: Gratulujeme soupeři k vítěství těšíme na semifinále. Cílem bylo aby se nikdo nezranil a to se nám povedlo. Komentář domácích: Poslední vítězství v sezoně nad Tatranem se počítá.

Po prvním dni samozřejmě musela následovat regenerace... ve Stodolní

Neděle...

Plán na semifinále se zhroutil po dvou brejcích soupeře hned v jeho úvodu. Předpokládané obléhání a dobývání brněnského hradu zamčeného Jansou tak nabralo navíc manko. Pracně se nakonec až 5 minut před možným koncem zápasu podařilo skóre otočit, ale jen na chvilku... Brno vyrovnalo a následovalo nebezpečné prodloužení. Ani v něm ale nepadlo rozhodnutí a tak se šikovali nájezdníci a hlavně golmani! Míla Karšňák předvedl fantastické zákroky, rozhodující nájezd proměnil Pet Kopřiva a bylo z toho finále !

semifinále______________
FORZA Tatran - FBŠ Hattrick Brno 4:3pn (0:2, 1:0, 2:1, 0:0)
branky: 20. Martin Kostiha, 30. Martin Kostiha, 31. Milan Fridrich, rozh.nájezd Patrik Kopřiva - 4. Pavel Nespěšný, 7. Pavel Nespěšný, 34. Tomáš Pavelka; rozhodčí: Martin Kotala - Tomáš Ryba; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 15; brankáři: Milan Karšňák  - Michal Jansa ;  Hráči utkání: Milan Karšňák - Martin Bolf
Komentář Hattrick Brno: Pěkný zápas, gratulujeme soupeři k vítězství, porveme se o bronz.
Komentář Střešovic: Pěkný zápas, loterie v nájezdech. Jsme rádi, za šťastný konec. Držíme palce Brnu v boji o bronz.

Finále s Boleslaví bylo stejně jako vloni hned od začátku na ostří nože. Nejvíc péče soupeř věnoval asi Kosťovi na kterém často viseli dva až tři, nakonec si ale nejvíc užil Milan v bráně... Hned v první třetině byl kříšený když dostal omylem kolenem zezadu do hlavy, na konci druhé třetiny přišla ještě lepší ťafka a to došvih plnou silou ani ne z metru do předloktí. Oceněno to bylo 5ti minutama a možná to byl čas který soupeři nakonec chyběl k vyrovnání? V prostřední třetině se totiž trpělivou hrou podařilo Forze odskočit až na 3:0, sílící tlak Boleslavi v závěru stačil už jen na dva slepené góly, na vyrovnání už nee.

finále_________________
FORZA Tatran - Florbalová akademie MB 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
branky: 14. Jan Zahalka, 21. Milan Fridrich, 24. Jan Zahalka - 33. Viktor Hostinský, 34. Štěpán Jirounek; rozhodčí: Pavel Hála - Radek Vybíhal; vyloučení: 0:2 + Michal Vlk 5; využití: 1:0; brankáři: Milan Karšňák - Jakub Koráb; Hráči utkání: Milan Karšňák - Branislav Rak
Komentář domácích: Ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu.
Komentář hostů: Těšili jsme se na přivítání na radnici, ale jak každý správný cyklista ví druhý místa nikoho nezajímaj, tak jsme druhý no a co.

Forza tak jako druhý tým veteránské historie dokázala obhájit titul Mistrů ČR!
(prvním byl prézův tatranský StarDust v druhém a třetím ročníku veteránské ligy, viz přehled dole pod článkem)

Sestava Mistrů ĆR 2019, aneb všichni bez kterých by to nebylo...
Aleš Mostecký, David Růna, David Sluka, Jan Zahálka, Jiří Jandáček, Jiří Klíma - G, Juraj Šádek, Lukáš Malý - G, Lukáš Zeman, Marek Deutsch, Marek Dvořák, Martin Kostiha, Martin Zelenka, Milan Fridrich, Milan Horáček G, Milan Karšňák - G, Miroslav Jahoda, Ondřej Brožek, Ondřej Klíma, Patrik Kopřiva, Pavel Chán - G, Petr Ďarmek, Radim Javůrek, Roman Petržela, Tomáš Hejda, Tomáš Kafka - G, Vladimír Fuchs, Vojtěch Šust

Devět veteránských sezón Forzy v obraze

Přehled všech veteránských Mistrů ČR

2005 v Praze na Kotlářce:  P.CA Milada
 finále: P.CA Milada - Star Dust 4:3 (1:1,0:1,3:1), o 3.místo: Vítkovice - Er. Dragons H.Brod 7:2

2006 v Praze na Zličíně: Star Dust
  finále: Star Dust - P.CA Milada 5:3 (0:0,3:1,2:2), o 3.místo: Er. Dragons H.Brod - Vítkovice 3:1

2007 v Praze na Chodově: Star Dust
  finále: Star Dust - P.CA Milada 4:0 (0:0,1:0,3:0), o 3.místo: Torza Sorry - Er. Dragons H.Brod 5:2

2008 v Praze ve Střešovicích:  P.CA Milada
 finále: P.CA Milada - Havlíčkův Brod 5:2 (3:0,1:0,1:2), o 3. místo: Star Dust - Vítkovice 8:2

2009 v Ostravě na Dubině: Hattrick Brno
  finále: Hattrick Brno - Star Dust 1:0 (1:0,0:0,0:0), o 3.místo: Vítkovice - P.CA Milada 6:2

2010 v Praze ve Střešovicích  1.SC SSK Vítkovice
 finále: Vítkovice - Star Dust 3:1 (2:1,1:0,0:0), o 3.místo: Hattrick Brno - Er. Dragons H.Brod 5:2

2011 v Plzni na Slávii:  Forza Tatran
 finále: Forza Tatran - SSK Vítkovice 3:0 (2:0,1:0,0:0), o 3.místo: Hattrick Brno - FBC Liberec 8:3

2012 v Ostravě na ISŠD:   1.SC SSK Vítkovice B
 finále: Vítkovice B - Forza Tatran 5:3 (2:0,0:1,3:2), o 3.místo: Hattrick Brno – FBC Ostrava 4:1

2013 v Ostravě na ISŠD:  Forza Tatran
 finále: Forza Tatran - Hattrick Brno 4:2 (0:1,1:0,3:1), o 3.místo: FBC Liberec – Vítkovice B 7:5