Čtvrtfinálová série ČEZ Extraligy se za stavu 1:1 stěhuje do Prahy

Souboj o semifinále pokračuje. Bitva mezi Tatranem a Olomoucí je po dvou kláních na hanácké půdě vyrovnaná a svého vítěze o následujícím víkendu určitě nepozná.

Jak se čekalo, tak se i děje. Čtvrtfinálová série mezi Střešovicemi a olomouckým FBS zatím nemá jasného vládce a po prvním víkendu je její stav 1:1. Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse přitom měly velmi dobře rozehrané oba zápasy, když v tom prvním vedly už 3:0 a o první bod je připravila až nepovedená třetí třetina. V neděli pak alespoň uzmuly vyrovnávají bod, když Olomouc porazily 2:1 po prodloužení a souboj o postup je před svým pokračováním zcela otevřený.

V Praze bude chtít Tatran navázat na poslední vzájemné měření sil z konce základní části, kdy na Stodole vyhrál kontrolovaným výkonem 4:0. Případný úspěch v obou pražských zápasech by jej navíc mohl velmi přiblížit postupu, kterým by střešovické hráčky obhájily loňskou semifinálovou účast. Nedělní čtvrtý duel bude mít navíc punc televizního utkání, které nabídne nový sportovní kanál SPORTY TV a i kvůli tomu se zápas odehraje ve sportovním centru Řepy.

Nejproduktivnějšími hráčkami série jsou zatím střešovická Karolína Bláhová spolu s olomouckou Gabrielou Vaculovou, jež obě nastřádaly 3 kanadské body. V brankovišti je zatím úspěšnější brankářka Olomouce Karolína Hodulíková, která je po prvním víkendu na 91% úspěšnosti. To Monika Šolleová, která startovala oba zápasy na straně Tatranu, má zatím 76 %.

Třetí duel čtvrtfinále startuje na střešovické Stodole v sobotu v 17 hodin, čtvrtý zápas se pak hraje v neděli od 15 hodin v již zmíněném SC Řepy a sledovat jej půjde v televizním utkání SPORTY TV.

III. čtvrtfinále | Stodola Aréna Střešovice | sobota 9.3. 17:00