středa 25.10.2023
TJ Sokol Vinohrady
. kolo

Další vysoké vítězství. Tatran porazil SKV 10:1

Svěřenci Milana Fridricha nepřipustili v předehrávce 14. kola překvapení a popáté za sebou nasázeli dvouciferný počet branek.

V posledním vzájemném střetnutí Tatranu s SKV se po odehrání 60 minut překvapivě dělily body. Svěřenci Jana Kapuciána navíc dokázali, jako zatím jediný tým Superligy, skolit Chodov a tak Střešovice i přes dobrou formu, kdy v posledních čtyřech duelech nasázel vždy 10 a více branek, nečekalo nic snadného.

Jenže obavy vystřídal velmi dobrý vstup do utkání, kdy se už v 5. minutě prosadil Adam Kučera a v 9. minutě zvýšil na 2:0 po důrazu na brankovišti David Šimek. Když pak navíc využil přesilovku Marek Beneš a necelé dvě minuty před sirénou se prosadil ještě Šimon Vavroušek, bylo skóre pro hosty veselé, 4:0.

První domácí úspěch přišel až v polovině duelu, kdy byly Střešovice o dva muže v poli chudší a dvojnásobnou početní převahu dokázal využít Jan Procházka. Žádné drama, ve které domácí příznivci doufali, se však nekonalo. Branky Šimka a Bočka z 33. a 34. minuty posunuly skóre už na 6:1 a razítko tomu ještě ve 39. minutě udělil Matej Havlas, díky čemuž vedl Tatran 7:1.

To bylo vedení, které už si svěřenci Milana Fridricha museli pohlídat, což se také stalo. Domácí ofenziva totiž končila nejdál na výstroji Tomáše Jurca, který od poloviny duelu neinkasoval a po čistém kontu proti Black Angels i nadále zvyšoval svoje čísla. Na druhé straně se sice na gól čekalo do 52. minuty, pak se však Tatran prosadil během 36 sekund hned dvakrát a bylo to už 9:1. Těsně před samotným koncem přidal ještě desátou branku Matěj Havlas a zaokrouhlil na konečných 10:1.

Střešovice tak v předehrávce 14. kola porazily SKV 10:1 a zaznamenaly pátou superligovou výhru v řadě, přičemž popáté v řadě nasázely dvouciferný počet branek. Další utkání čeká Tatran v neděli, kdy se vydá ke šlágru na hřiště pražské Sparty.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice 1:10
branky: 30. Jan Procházka - 5. Adam Kučera, 9. David Šimek, 18. Marek Beneš, 19. Šimon Vavroušek, 33. David Šimek, 34. Jakub Boček, 39. Matěj Havlas, 52. Jakub Kolísko, 52. Matěj Havlas, 60. Tomáš Hanák; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 4:2; využití: 1:2; diváků: 156; zásahy brankářů: Jiří Trojan 19 - Tomáš Jurco 14; po třetinách: 0:4, 1:3, 0:3