Sportovní centrum Řepy
. kolo

Drama pro Tatran. Svěřenci Milana Fridricha porazili Chodov 6:5

Šlágr dvou týmů z čela tabulky nabídl drama až do samého konce, které Tatran ovládl i díky pokračující fazóně druhé střešovické formace.

Zápasy mezi Tatranem a Chodovem jsou vždy nejen tradičním pražským derby, ale také soubojem dvou nejstarších českých florbalových klubů. Tento střet letos navíc dostal koření v podobě kontextu, kdy se oba týmy nachází na samé špici superligové tabulky.

Chodov, kterému se úvod ročníku povedl na výbornou, měl i skvělý vstup do utkání. To gólově otevřel už ve 4. minutě Mikuláš Komárek, který dokonal závar před Jurcem a hosté vedli. Ve 13. minutě se navíc tým z Jižního Města radoval podruhé. Protiútok zakončil přesnou střelou Marek Šmíd a bylo to 0:2. To Tatran se v úvodní dvacetiminutovce prosadit nedokázal a po první siréně ztrácel dva góly.

Na domácí gólové procitnutí to dlouho nevypadalo ani ve druhé dvacetiminutovce. Hala v Řepích si tak na svoji radost musela počkat až do 34. minuty, kdy se po šikovném přistrčení od Hanáka prosadil Milan Meliš. Chvíli na to se navíc individuálně prosadil Matěj Havlas a rázem byl stav 2:2. To bylo i skóre, které platilo po uplynutí 40 minut, jelikož se ve zbytku druhé třetiny žádný další gól neurodil.

O všem tak měla rozhodnout až poslední třetina. Do ní vstoupil podstatně lépe Tatran, když se opět ukázala fazóna druhého střešovického útoku. Ten se v rozmezí 44. a 46. minuty prosadil hned dvakrát, přičemž pokaždé byl v kolonce střelců zapsán Jakub Boček. Ten stejný hráč pak po chybě Chodova v 52. minutě našel Jakuba Kolíska a domácí vedli už 5:2. Hosté však nesložili zbraně. Nejdříve šťastně proměnil trestné střílení Milan Tichý, aby o chvíli později snížil na rozdíl jediné branky Mikuláš Komárek. Svěřenci Milana Fridricha však žádné drama nechtěli, o což se opět zasloužil druhý útok. Jakub Boček v chumlu před brankou Karla Hodíka šikovně posunul na Šindeláře a ten zvýšil na 6:4. Střešovice navíc získaly přesilovku, když byla chodovská coach challenge neúspěšná. Místo klidu a kontroly skóre však přišla minela, které zkušeně využil Tom Ondrušek a snížil na 6:5. To však bylo z gólového výčtu vše a Tatran už si své tři body pohlídal.

Svěřenci Milana Fridricha tak dokázali v souboji dvou celků z vrcholu tabulky porazit Chodov 6:5 a zapsali sedmou výhru v řadě. Další utkání je čeká v pátek 17. listopadu na půdě Pardubic.

Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:5
branky: 34. Milan Meliš, 35. Matěj Havlas, 44. Jakub Boček, 46. Jakub Boček, 52. Jakub Kolísko, 59. Martin Šindelář - 4. Mikuláš Komárek, 13. Marek Šmíd, 54. Milan Tichý, 56. Mikuláš Komárek, 60. Tom Ondrušek; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 285; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 13 - Karel Hodík 7; po třetinách: 0:2, 2:0, 4:3