neděle 22.10.2023
Sportovní centrum Řepy
. kolo

Jedenáct branek s nulou vzadu. Tatran nedal Black Angels šanci

I ve druhém vzájemném utkání během 5 dní dokázaly Střešovice svému soupeři nasázet dvouciferný počet branek. Tentokrát však s podstatným rozdílem, samy neinkasovaly ani jednou.

Jen pět dní dělilo úvodní hvizd dvou vzájemných utkání Tatranu a Black Angels v Řepích. Ve středu zvládli svěřenci Milana Fridricha utkání 5. kola Poháru Českého florbalu, když v bláznivé přestřelce zvítězili 12:8. V nedělním utkání 8. kola Livesport Superligy tak leckdo mohl čekat opakování ofenzivních radovánek.

Už v první třetině gólové hody opravdu přišly. Nejdříve využil trestuhodné chyby v hostující rozehrávce Jakub Boček a proti svému bývalému klubu otevřel skóre zápasu. To o další dvě minuty později ještě znásobil obdobným způsobem Tomáš Hanák a dva dárky v podobě špatné rozehrávky znamenaly vedení 2:0. Zlý sen Black Angels však pokračoval. V 8. minutě se šikovnou tečí prosadil Matěj Havlas, ve 14. minutě pak velmi podobně i David Šimek. Když se navíc ještě do konce úvodního dějství prosadili Marek Beneš s Martinem Šindelářem, odcházelo se do šaten s tenisovým kanárem a stavem 6:0.

Hostující impotence pokračovala i po přestávce a tak góly padaly jen do jejich brány. Nejdříve se podruhé v utkání prosadil Martin Šindelář, chvíli po něm pak i Martin Mühlfait, což znamenalo osmý gól domácího výběru. Ten sice nebyl střelecky aktivnějším týmem prostřední třetiny, vadit mu to však nemuselo. Tomáš Jurco pochytal všech 10 střeleckých pokusů druhé dvacetiminutovky a nadále držel naději na čisté konto. Před koncem třetiny se navíc prosadil ještě Tomáš Hanák a skóre 9:0 hostům moc nadějí nedávalo.

O to méně, když se ani v průběhu poslední třetiny nedokázali střelecky prosadit. Domácím tak ani nemuselo moc vadit, že ve 46. minutě neproměnil trestné střílení Marek Beneš. Jubilejní desátý gól tak zapsal až Šimon Vavroušek, který se v 54. minutě pěkně protáhl na střed a bekendem rozšířil domácí vedení na dvouciferné. Poslední branku utkání pak zaznamenal pěknou střelou Matěj Čelakovský a uzavřel tak gólový účet zápasu.

Tatran porazil Black Angels vysoko 11:0 a byť zůstal šestý, od druhého místa už ho dělí jen tři body. Čisté konto si v utkání připsal Tomáš Jurco, který zlikvidoval všech 24 střel. Další utkání čeká Tatran už ve středu na půdě SKV.

Tatran Střešovice - BLACK ANGELS 11:0
branky: 4. Jakub Boček, 6. Tomáš Hanák, 8. Matěj Havlas, 14. David Šimek, 15. Marek Beneš, 19. Martin Šindelář, 27. Martin Šindelář, 28. Martin Mühlfait, 37. Tomáš Hanák, 54. Šimon Vavroušek, 58. Matěj Čelakovský; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 272; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 24 - Ondřej Matiášek 9, Daniel Körber 17; po třetinách: 6:0, 3:0, 2:0