pátek 8.9.2023
Sportovní centrum Řepy
. kolo

Derby s Bohemians přineslo pouze bod

První bodová ztráta v úvodu sezóny. I přesto, že si v páteční večer do Řep našlo cestu skvělých 411 diváků, padl Tatran s Bohemians po vyrovnaném zápase v nájezdech.

Florbalisté Střešovic nevkročili na cestu za obhajobou tím nejlepším způsobem. V prvním kole padli s Bohemians. Zápas se pro ně ale vyvíjel dobře už od úvodu. Hned v první miuntě dokázal nový kapitán Tatranu Marek Beneš nají dlouhou přihrávkou Meliše, který z výběhu zakončil na před tyč a Tatran se tak ujal vedení. Ani ne minutu poté překonal po nahození Vavrouška chytrou tečí brankáře Bohemians Šindelář. 2:0 pro Tatran.

Druhá třetina ovšem patřila gólově Bohemians. V 5. minutě druhé třetiny po ztrátě Eliáše uzmul míče Buršík a střelou mezi ruku a tělo překonal Jurca. A po individuální akci Jaroslava Petráka dokázal stav utkání srovnat Kvasnica.

Vedení vrátil Tatranu ve třetí třetině Marek Beneš, který Mücka překonal po úniku, do kterého ho vyslal Eliáš. Beneš mohl vedení Střešovic ještě navýšit ovšem s jeho trestným střílením si Mück poradil. Dlouho to vypadalo, že tři boud zůstanou v Řepích, ale jen do času 59:42 kdy střelou pod horní tyč vyrovnal Jaroslav Petrák.

V prodloužení se více do zakončení tlačili hráči Bohemians, ale Jurca se jim nepodařilo překonat a tak zápas dospěl do nájezdů. V těch byl jediným úspěšným střelcem slovenský útočník Batkovič, který kličkou do forhendu přisoudil dva body Bohemians.

Šanci na nápravu budou mít hráči Tatranu v úterý proti SKV, které vyzvou od 19:30 ve Sportovním centru Řepy.