středa 1.11.2023
ČPP Aréna Ostrava
. kolo

Ubojované dvě třetiny a povedený závěr. Tatran bodoval v Ostravě

Po vyrovnaných dvou třetinách předvedl Tatran výborný závěr a na půdě FBC Ostrava nakonec vyhrál 8:1.

Druhý týden v řadě čekala na svěřenci Milana Fridricha předehrávka vložená doprostřed pracovního týdne. Důvod to má jednoduchý, semifinálové duely Poháru mistrů, kvůli kterým si Střešovice musely tzv. uklidit v kalendáři a superligové duely přesunout na jiné termíny. Na rozdíl od minulého týdne, kdy hrál Tatran na hřišti SKV, se tentokrát musel vydat až na půdu ostravského FBC.

To bylo před utkáním až desáté, proti Tatranu ale chtělo napodobit domácí výkon proti Spartě, kterou dokázali svěřenci Jakuba Robenka porazit 6:5 v prodloužení. Této idee byl však domácí výběr po první třetině relativně vzdálen. Tatran sice nepředvedl žádný střelecký festival, přesto vedl 2:0, když se nejdřív v 10. minutě prosadil Matěj Havlas, 3 minuty po něm pak po pěkné akci Jakuba Bočka i Adam Kučera.

Prostřední třetinu naopak ovládl domácí výběr. Ten byl jednak střelecky aktivnější, druhak dokázal eliminovat útočnou sílu hostujího výběru a ve druhé dvacetiminutovce tak neinkasoval. Sami se svěřenci Jakuba Robenka dokázali prosadit jednou, když v polovině duelu využil dobré práce Lukáše Pešata jeho jmenovec, Lukáš Kučera a snížil na rozdíl jediné branky. Před poslední třetinou tak FBC mělo pouze jednogólové manko a mohlo doufat v další překvapení na úkor favorita.

Tatran byl však jiného názoru a tak už ve 42. minutě propálil Martin Šindelář vše po cestě a vrátil hostům dvougólové vedení. Když pak v sérii tří vyloučení nepadl na žádné ze stran jediný gól, přineslo další brankový moment až trestné střílení v 53. minutě. Toho se zhostil Tomáš Hanák a bezpečně jej proměnil. O chvíli později se navíc trefil i Vojtěch Kún a hostující akcie prudce rostly. Následně se FBC už 5 minut před koncem odhodlalo ke hře v šesti, kterou ale ztrestal Martin Šindelář a na ČPP Aréně začínalo být hotovo. Gólový účet však ještě rostl, jelikož se o 2 minuty později Martin Šindelář prosadil potřetí a chvíli před koncem ještě předvedl krásnou finesu Matěj Havlas.

Střešovice tak, obzvlášť díky povedené poslední třetině a hattricku Martina Šindeláře, vyhrály 8:1 a zapsaly šestou výhru v řadě. Další utkání je čeká v neděli, kdy se v nejstarším pražském derby utkají s Chodovem.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Tatran Střešovice 1:8
branky: 34. Lukáš Kučera - 10. Matěj Havlas, 13. Adam Kučera, 42. Martin Šindelář, 53. Tomáš Hanák, 55. Vojtěch Kún, 56. Martin Šindelář, 58. Martin Šindelář, 60. Matěj Havlas; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 124; zásahy brankářů: Jan Binder 13 - Tomáš Jurco 15; po třetinách: 0:2, 1:0, 0:6