0:1, 3:3, 1:2

neděle 29.10.2023
UNYP ARENA
. kolo

Pražské derby pro Tatran. Střešovice porazily Spartu a mají páté vítězství v řadě

Svěřenci Milana Fridricha sice prohospodařili čtyř brankové vedení, nakonec však stejně berou všechny body a mají už pět výher v řadě.

Hned čtyři dvouciferná vítězství v řadě měli na kontě hráči Tatranu, než je los Superligy poslal v 9. kole poslal na hřiště Sparty. Té se sice nepovedl rozjezd sezóny, v posledních kolech však tým Marka Vojty zapisoval jen vítězství a to včetně velmi cenného skalpu Mladé Boleslavi nebo rozjetého Liberce.

Rozjetý byl ale i Tatran, který chtěl na hřišti Sparty rozšířit svoji sérii vítězství na číslovku 5. To se mu po prvních dvaceti minutách dařilo. Úvodní třetina byla sice na góly skoupá, nicméně jednou se přeci jen zadařilo. V 16. minutě totiž napadající Martin Šindelář uloupil balonek a jeho práci dokonal první brankou utkání Jakub Boček. Družina Střešovic tak po 20 minutách vedla 1:0.

Vedoucí Tatran pak předvedl parádní nástup do prostřední části. Slepené góly Bočka a Kolíska donutily Spartu už ve 22. minutě využít její oddechový čas. Pro svěřence Marka Vojty však bylo ještě hůř ve 30. minutě, kdy další branku Střešovic přidal Ondřej Sádlo a Tatran vedl už 4:0. Až poté se začali prosazovat i hráči Sparty. Snížení na 1:4 přinesl ve 31. minutě Michal Kareš, následně se domácí prosadili ještě dvakrát, když v rozmezí 34. a 35. minuty snížili na rozdíl jediné branky Košir s Krbcem. Do sirény mohla navíc Sparta klidně vyrovnat, jenže ani jedna z jejích stoprocentních příležitostí gólem neskončila a tak i po 40 minutách platilo jedno brankové vedení Střešovic.

V poslední třetině se na gól čekalo až do 51. minuty, kdy kýžené domácí vyrovnání zařídil Marek Zouzal. To nebezpečnější Tatran hledal recept na Martina Beneše v domácí bráně, respektive na tyčky za ním. Najít se ho hostům povedlo až v 58. minutě, kdy je opět do vedení poslal svojí třetí brankou v utkání Jakub Boček. Když pak navíc šestý hostující zásah přidal Šimon Vavroušek, domácí už byli na nějakou reakci krátcí.

I díky hattricku Jakuba Bočka tak svěřenci Milana Fridricha zvládli šlágr na hřišti Sparty a zapsali pátou výhru v řadě. Další utkání je čeká už ve středu, kdy se vydají na hřiště Ostravy.

ACEMA Sparta Praha - Tatran Střešovice 4:6
branky: 31. Michal Kareš, 34. Robert Košir, 35. Mikuláš Krbec, 51. Marek Zouzal - 16. Jakub Boček, 21. Jakub Boček, 22. Jakub Kolísko, 30. Ondřej Sádlo, 58. Jakub Boček, 59. Šimon Vavroušek; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 511; zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - Tomáš Jurco 12; po třetinách: 0:1, 3:3, 1:2