Ženy ovládly pátý duel 6:2 a mají matchball!

V klíčovém utkání vedly Střešovice od desáté minuty a vedení už nepustily.

Po sobotě, kdy svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse dokázaly napravit páteční prohru 2:7 a vítězstvím 4:2 stav semifinále srovnaly, se celý kolotoč pražského derby o postup přestěhoval zpátky na Jižní Město, kde už na vítěze pátého utkání čekal matchball.

První třetina nabídla již tradičně vyrovnanou podívanou a velmi málo branek. Tu první dokázal znovu vsítit Tatran zásluhou Lucie Želízkové, která gólové brány otevřela v 10. minutě. Na další gólový moment se pak čekalo až do poslední minuty, pro kterou si svoji akci schovala Linda Fuchsová a hostující vedení bylo rázem dvounásobné.

Chodovské brankové prozření nepřicházelo ani po přestávce, a byť byly svěřenkyně Ondřeje Neumanna ve druhé dvacetiminutovce střelecky aktivnější, na skóre to patrné nebylo. To se totiž za druhou třetinu nepohnulo ani o píď a Tatran tak stále vedl 2:0.

Jeho vedení navíc ve 44. minutě navýšila Lucie Krýslová a vše vypadalo růžově. Chvíle domácího týmu tak přišla až před polovinou poslední části, když přesilovku využila Eliška Chudá a Chodov šel následně ihned do risku bez brankářky. Ten se mu navíc hned po minutě vyplatil a z ničeho nic to bylo 3:2. Jenže to hostující Tatran nepoložilo a ten naopak v 52. a 55. minutě trestal do prázdné branky z holí Krýslové a Seemannové. Tečku na střešovický třetí bod přidala pak ještě svou druhou brankou Linda Fuchsová a uzavřela na 6:2.

Střešovická družina je tak jediné vítězství od postupu do Bigboard Superfinále, o který bude usilovat už ve středu od 20 hodin.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - PSN Tatran Střešovice 2:6
branky: 49. Eliška Chudá, 50. Daniela Frantíková - 10. Lucie Želízková, 20. Linda Fuchsová, 44. Lucie Krýslová, 52. Lucie Krýslová, 55. Kateřina Seemannová, 58. Barbora Lovíšková; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 205; zásahy brankářů: Jana Christianová 13 - Monika Šolleová 23; po třetinách: 0:2, 0:0, 2:4