Ženy matchball nevyužily a rozhodnout bude muset sedmý duel

S matchballem v zádech Tatran od začátku prohrával a nakonec padl 2:8.

Se senzačním vedením 3:2 vstupovaly svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse do šestého utkání semifinále ČEZ Extraligy a před sebou tak měly klíče od zlaté brány historie ženského florbalu ve Střešovicích, nebo alespoň jeho novodobé éry.

Možná právě to ale dostalo Tatran poprvé v sérii pod tlak a vidět to bylo i na světelné tabuli, na které svítil po 13 odehraných minutách nepříznivý stav 0:3. Ten sice v 18. minutě zmírnila Lucie Vernerová, to však bylo málo. Chodov totiž dvěma góly opanoval i prostředí část, po které tak díky brankám Frantíkové a vejvodové vedl už 5:1.

Že se žádný zázračný obrat pravděpodobně konat nebudě, naznačil i šestý gól z hole Elišky Chudé v úvodu poslední části. V blížícím se závěru pak sice ještě jakousi naději vykřesala Linda Fuchsová, z domácí střelecké produkce to ale bylo vše. Hostující hráčky pak navíc ještě riskující Tatran potrestaly dalšími dvěma zásahy a odvrátily svůj konec sezóny.

Pražské semifinálové derby tak nabídne, stejně jako před dvěma roky, rozhodující sedmé utkání. To se odehraje v sobotu od 18 hodin.

PSN Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:8
branky: 18. Lucie Vernerová, 55. Linda Fuchsová - 3. Andrea Břeská, 10. Markéta Prontekerová, 13. Lucie Želízková, 33. Daniela Frantíková, 39. Kristýna Vejvodová, 43. Eliška Chudá, 56. Markéta Prontekerová, 60. Magdaléna Plášková; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 405; zásahy brankářů: Monika Šolleová 25, Eliška Drbalová 6 - Jana Christianová 18; po třetinách: 1:3, 0:2, 1:3