Ženy doma dvakrát vyhrály a proti Olomouci mají matchball

Tatran vede v sérii 3:1 a už ve středu může slavit postup do semifinále.

Po úvodním víkendu se čtvrtfinále ČEZ Extraligy mezi Tatranem a Olomoucí přesunulo do Prahy, kde pokračovalo za stavu 1:1. Stejně jako v zápasech na Hané, i v Praze to byl v obou případech Tatran, který šel jako první do vedení.

V sobotu byl vstup svěřenkyň Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse do utkání naprosto famózní. Už ve 3. minutě totiž vedly zásluhou Kateřiny Seemannové s Kateřinou Vaduchovou 2:0. Samy v první dvacetiminutovce navíc neinkasovaly a dvougólový rozdíl tak platil i při odchodu do kabin.

Po příchodu z nich navíc domácí vedení ještě více nabobtnalo. Branky Lucie Krýslové a Lindy Fuchsové totiž skóre posunuly do stavu 4:0 a pro Tatran to v tu chvíli vypadalo výborně. Olomouci tak musely pomoct až přesilovky. Tu první využila ve 33. minutě Cholinská a stejně úspěšné byly hostující hráčky i v druhém případě, kdy na 2:4 snížila Reimerová.

To byl ale poslední gólový moment utkání, když už se ve zbytku klání domácí obrana překonat nenechala a Střešovice šly díky vítězství 4:2 poprvé v sérii do vedení.

PSN Tatran Střešovice - FBS Olomouc 4:2
branky: 2. Kateřina Seemannová, 3. Kateřina Vachudová, 23. Lucie Krýslová, 26. Linda Fuchsová - 33. Lucie Cholinská, 36. Tereza Reimerová; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 3:3; využití: 0:2; diváků: 121; zásahy brankářů: Monika Šolleová 11 - Klára Hodulíková 8; po třetinách: 2:0, 2:2, 0:0

Skvělý úvod měl pak Tatran i v nedělním čtvrtém duelu. V tom vedly domácí hráčky od 5. minuty, kdy se prosadila Kateřina Vaduchová. Do první sirény se navíc jejich náskok ještě ztrojnásobil brankami Lovíškové a Želízkové.

V úvodu prostřední části pak sice Olomouc snížila zásluhou Pěnkavové, zásadní vliv na průběh duelu to však nemělo. Ve 33. minutě totiž vrátila domácí družině tříbrankové vedení Kateřina Bláhová a do druhé sirény to bylo, co se týče branek, vše.

Že Tatran zapíše třetí bod série začínalo být jasné hned v úvodu poslední části. V něm se totiž prosadila Lucie Vernerová a zvýšila už na 5:1. Domácí navíc dobře bránily a v jejich brankovišti už se tak až do konce zápasu neurodilo.

Střešovice zapsaly díky vítězství 5:1 třetí bod série a vedou v ní 3:1. Ve středečním utkání v Olomouci tak mají matchball.

PSN Tatran Střešovice - FBS Olomouc 5:1
branky: 5. Kateřina Vachudová, 15. Barbora Lovíšková, 19. Lucie Želízková, 33. Karolína Bláhová, 41. Lucie Vernerová - 22. Anežka Pěnkavová; rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková; vyloučení: 2:2 + Gabriela Vaculová OS; využití: 1:0; diváků: 132; zásahy brankářů: Monika Šolleová 17 - Hana Kuchařová 9; po třetinách: 3:0, 1:1, 1:0