Ženské semifinále je po čtyřech duelech stále vyrovnané

Na prohru 3:7 reagoval Tatran vítězně a i po domácích utkáních je stav bitvy o postup do Superfinále nerozhodný.

Za stavu 1:1 se semifinále ČEZ Extraligy mezi Tatranem a Chodovem přesunulo na půdu Střešovic, které obě svá utkání odehrály ve sportovním centru Řepy, kde v rámci play-off ještě neprohrály a na tuto bilanci chtěly navázat i v souboji s vítězem základní části.

Dle ideálních představ byl i vstup do třetího duelu. V něm svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse vedly od 4. minuty zásluhou Nikoly Hermannové a i když následně dvakrát inkasovaly, do kabin se šlo za stavu 2:2 díky vyrovnávací trefě Lucie Želízkové. Druhá třetina už ale patřila Chodovu, který v ní přidal další dvě trefy, na což domácí družina neměla odpověď. Tu bohužel nebyla schopná najít ani v poslední části, ve které padaly balonky opět jen do její sítě a skóre tak postupně narostlo až na 7:2.

Díky tomu se Chodov poprvé v sérii ujal vedení a už v sobotu mohl usilovat o získání matchballu.

PSN Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:7
branky: 4. Nikola Hermannová, 19. Lucie Želízková - 8. Vendula Štolbová, 17. Lucie Baldreichová, 29. Lucie Baldreichová, 38. Karolína Mezerová, 48. Karolína Mezerová, 52. Natálie Balková, 58. Marie Havlíčková; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Monika Šolleová 17 - Jana Christianová 21; po třetinách: 2:2, 0:2, 0:3

Jenže kdo sázel na stejný průběh jako v pátek, musel svého vkladu hořce litovat. Domácí hráčky totiž opět jako první vedly, když se v 5. minutě trefila Barbora Matějková, k čemuž navíc přidaly výbornou obranu. Díky ní se stav až do 43. minuty nezměnil. Pak navíc přišla další domácí radost z hole Lucie Krýslové, načež v 50. a 54. minutě přišly chvíle Karolíny Stůjové, která dvěma brankami posunula skóre už na velmi nadějných 4:0.

Následný chodovský nádech v podobě dvou branek v závěru klání byl tak jen labutí písní, která pouze obrala Moniku Šolleovou o čisté konto. Tatran zvládl druhý domácí zápas a díky vítězství 4:2 srovnal stav semifinále na 2:2. To bude pokračovat na Jižním Městě už v pondělí a na tatranskou půdu se vrátí ve středu.

PSN Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:2
branky: 5. Bára Matějková, 43. Lucie Krýslová, 50. Karolína Stůjová, 54. Karolína Stůjová - 59. Mirva Naava, 60. Lucie Želízková; rozhodčí: Michal Reczai - Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Monika Šolleová 25 - Jana Christianová 9; po třetinách: 1:0, 0:0, 3:2