Z Vítkovic bez bodu. Ženy prohrály 3:9

O výsledku rozhodla zejména velmi nepovedená první třetina.

Čtyři dny po prohraném semifinále poháru s Chodovem se hráčky Střešovic vydaly na půdu dosavadního lídra ČEZ Extraligy. Ve Vítkovicích chtěly navázat na vyrovnaný první vzájemný duel a postavit se papírovým předpokladům.

První třetina však jasně ukázala, že se osud utkání bude ubírat mimo střešovické představy. Tým Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse totiž prohrával už ve 4. minutě zásluhou Maroszové, na kterou navíc o necelé tři minuty navázala Šponiarová a bylo to 0:2. Naději přinesla Tatranu v polovině první části Pavlína Soukupová, která vstřelila svůj první gól v dresu Střešovic. Prvních dvacet minut ale jasně patřilo domácím hráčkám, které ze své jasné střelecké převahy vytěžily ještě další dva góly a do šaten odcházely s vedením 4:1.

Do druhé třetiny už v bráně Tatranu nastoupila Monika Šolleová, která vystřídala Elišku Drbalovou. Ve druhé dvacetiminutovce už se hra poněkud srovnala a domácí tlak z prvního dějství ochabnul. Toho však hostující družina nedokázala využít a až do sirény na ani jedné ze stran gól nepadl. Stav 4:1 tak platil i po 40 minutách.

Zkraje poslední třetiny si oba týmy vyměnily po gólu. Na gól domácí Kubečkové totiž po 38 vteřinách kontrovala Lucie Krýslová a rozdíl ve skóre se tak neměnil. Stejně tomu bylo v polovině třetiny, kdy na další trefu Michaely Kubečkové odpověděla rovněž druhým gólem zápasu Pavlína Soukupová. Za stavu 3:6 se pak hostující střídačka odhodlala ke hře v šesti, která však k větší dramatizaci nevedla. Vítkovice dalšími třemi góly stvrdily svůj bodový zisk a Tatran nakonec porazily 9:3.

Pro Tatran šlo o poslední zápas základní části proti jednomu z týmů TOP3 a pro co nejlepší umístění musí ve zbývajícím programu začít sbírat body. Další utkání ho čeká příští víkend doma proti Bohemians.

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 9:3
branky: 4. Vendula Maroszová, 7. Michaela Šponiarová, 17. Tereza Smetanová, 20. Sára Seevaldová, 44. Michaela Kubečková, 49. Michaela Kubečková, 54. Jessica Kabelková, 57. Simona Grāpēna, 59. Jessica Kabelková - 11. Pavlína Soukupová, 44. Lucie Krýslová, 51. Pavlína Soukupová; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 16 - Eliška Drbalová 11, Monika Šolleová 16; po třetinách: 4:1, 0:0, 5:2