Tatran porazil Bohemku a vyhrál základní část

Svěřenci Milana Fridricha zvládli poslední kolo a základní část vyhráli podruhé za sebou.

Pozice Tatranu před posledním kolem byla velmi jednoduchá. Jakékoliv vítězství by mu zajistilo Prezidentský pohár, v opačném případě by musel spoléhat na zaváhání Mladé Boleslavi. Před Střešovicemi ale nestála žádná louže, nýbrž pořádný vodní příkop v podobě pražské Bohemky.

Ta v roce 2024 nabrala parádní formu a jen v poslední době získala skalpy Vítkovic či Mladé Boleslavi. I díky tomu si tak svěřenci Michala Jedličky na Tatran věřili a byli to také oni, kdo šel jako první do vedení. Už ve 3. minutě se totiž parádně prosadil Šimon Batkovič, který Jurca překonal krásným freestyle trikem. To hosté se v první dvacetiminutovce neprosadili a stav 1:0 platil i na startu druhé třetiny.

V ní se na gól čekalo do 27. minuty, kdy Tatranu musela pomoct až přesilovka, ve které srovnal Milan Meliš. Chvíli na to se navíc individuálně prosadil Marek Beneš a Střešovice rázem vedly. Ještě v rámci prostřední periody navíc parádní brejk dokonal Jakub Boček a zvýšil na 3:1.

Střešovické akcie šly nahoru i v průběhu poslední třetiny. Nejprve se ve 44. minutě podruhé trefil Milan Meliš, který zakončil rychlé rozehrání od mantinelu. Pět minut poté navíc využil další zaváhání Bohemky Marek Beneš a skóre 5:1 a Klokanům už moc nadějí na zvrat nedávalo. Tím víc, když domácí tým nenacházel recept na Tomáše Jurca a čas se mu nemilosrdně krátil. Ovoce nenesla ani hra bez brankáře, při které navíc uzavřel hattrick Marek Beneš a pomalu začínalo být vymalováno.

Střešovice vyhrály v Lounech 6:1 a díky zisku tří bodů ovládli podruhé za sebou základní část Livesport Superligy.

FbŠ Bohemians - ESA logistika Tatran Střešovice 1:6
branky: 3. Šimon Batkovič - 27. Milan Meliš, 30. Marek Beneš, 36. Jakub Boček, 44. Milan Meliš, 49. Marek Beneš, 60. Marek Beneš; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 712; zásahy brankářů: Daniel Műck 25 - Tomáš Jurco 22; po třetinách: 1:0, 0:3, 0:3