Tatran natočil Spartě dvanáctku a naladil se na Pohár mistrů

Střešovice podruhé během čtyř dní nasypali Spartě dvouciferný počet branek.

Ve čtvrtek se Tatran se Spartou utkali v rámci semifinále Poháru Českého florbalu, v neděli je v Řepích čekal nášup, když se oba týmy potkaly v rámci 21. kola Livesport Superligy. V něm chtěli svěřenci Milana Fridricha zopakovat suverénní čtvrteční výsledek 10:2, Sparta se naopak chtěl revanšovat sama sobě a ukončit sérii tří proher v řadě.

Hosté však od samého začátku ztráceli. Už v 8. minutě totiž prohrávali po brankách Beneše, Kolíska a Šindeláře 3:0 a čtvrtý domácí zásah navíc v 15. minutě přidal David Šimek. Až poté se dočkala i Sparta, za niž v 18. minutě snížil Michael Wetrheim. To však nic neměnilo na střešovickém vedení, které po 20 minutách činilo 4:1.

V první minutě prostřední části si oba týmy vyměnily po gólu. Na trefu Marka Beneše reagoval po necelé půl minutě Jiří Curney a skóre se posunulo na 5:2. Pro hosty to ale bylo málo, protože pak začala padat domácí lavina. Tatran se do konce druhé třetiny trefil ještě čtyřikrát, na čemž nesli podpis Adam Tlapák, Martin Šindelář, Tomáš Hanák a Marek Beneš. Lehká střelecká převaha tak byla Spartě k ničemu, po 40 minutách totiž prohrávala už 2:9.

Na rozdíl 6 branek sice Spartu ve 45. minutě přiblížil svým druhým gólem Jiří Curney, žádná dramatizace se však nekonala. Domácí si totiž o tři minuty později vzali sedmi gólové vedení zpátky a ve druhé polovině třetiny ho ještě o dva kousky navýšili. Gól hostujícho Čermáka z 58. minuty už tak byl pouhou korekcí, která na výsledku nezměnila zhola nic.

Tatran i podruhé během čtyř dní nasázel Spartě dvouciferný příděl a vítězstvím 12:4 se výborně naladil na finále Poháru mistrů, které svěřence Milana Fridricha čeká už v sobotu.

Tatran Střešovice - ACEMA Sparta Praha 12:4
branky: 4. Marek Beneš, 5. Jakub Kolísko, 8. Martin Šindelář, 15. David Šimek, 21. Marek Beneš, 26. Adam Tlapák, 32. Martin Šindelář, 38. Tomáš Hanák, 40. Marek Beneš, 48. Pavel Sládeček, 53. Jonáš Kreysa, 57. Matěj Havlas - 18. Michael Wertheim, 21. Jiří Curney, 45. Jiří Curney, 58. Matěj Čermák; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 253; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 25 - Martin Beneš 19; po třetinách: 4:1, 5:1, 3:2