Po domácích utkáních stoprocentní. Tatran vede v semifinále 2:0

Vítězství 6:1 a 5:3 znamenají semifinálové vedení 2:0.

Semifinále Livesport Superligy mezi Tatranem a Chodovem začalo dvěma duely na půdě střešovického celku, hraných uprostřed týdne, po kterých si družina Milana Fridricha odnáší vedení 2:0.

Všechny tři dosavadní letošní vzájemné duely s celkem z Jižního Města dokázal Tatran zvládnout a v semifinále nejvyšší soutěže si tuto bilanci rozhodně nechtěl pokazit. Že střešovická družina nepřipustí žádné podcenění, ukázal už první duel. V tom Tatran postupně navyšoval vedení až na 6:0 a první dílek skládačky měl zcela pod kontrolou. Výhrou 6:1 tak zapsal první bod série, kterou výborným výkonem podtrhnul Tomáš Jurco, jehož úspěšnost dosáhla 95 %.

ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:1
branky: 18. Martin Kisugite, 26. Tomáš Hanák, 27. Martin Čermák, 34. Marek Beneš, 55. Martin Šindelář, 57. Michal Antonín Malhocký - 59. Mikuláš Komárek; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 651; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 23 - Karel Hodík 19; po třetinách: 1:0, 3:0, 2:1

I nástup do druhého utkání měl tým Tatranu naprosto brilantní. Střešovice totiž už po 20 minutách vedly 4:1 a před televizními kamerami rázně směřovaly za druhým bodem. V prostřední části se jejich stroj na štěstí sice lehce zastavil a hosté snížili na 4:2, zásadní vliv na osud zápasu to nicméně nemělo.

Domácí totiž zkraje poslední části přidali pátou branku a tak jim ani další chodovské snížení z 55. minuty nemuselo moc vadit, jelikož už ve zbytku duelu další dramatizaci nepřipustili a vítězstvím 5:3 zapsali druhý bod série.

Semifinále se tak za stavu 2:0 stěhuje na Jižní Město, kde už Střešovice mohou sahat po postupu do Bigboard Superfinále.

ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:3
branky: 3. Ondřej Sádlo, 5. Jakub Boček, 9. Tomáš Hanák, 12. Matěj Havlas, 41. Marek Beneš - 5. Marek Matoušek, 34. Tom Ondrušek, 55. Mikuláš Komárek; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 437; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 19 - Karel Hodík 17; po třetinách: 4:1, 0:1, 1:1