Krok od postupu. Ženy v Olomouci čeká páté čtvrtfinále

Vedení 3:1 v sérii znamená, že Tatran jede na Hanou s matchballem v kapse.

Střešovické ženy jsou po čtyřech odehraných kláním čtvrtfinálové série jediný krok od postupu mezi nejlepší čtyřku. K němu si významnou měrou pomohly v domácím prostředí, kde měly vždy velmi dobrý vstup do utkání a díky výsledkům 4:2 a 5:1 vedou už 3:1. Svůj matchball mohou proměnit už ve středu na olomoucké půdě, kde naposled zvítězili v rámci utkání s pořadovým číslem 2 a to 2:1 v prodloužení.

Na Hané však svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse letos nevyhrály za 3 body, když zde prohrály v rámci 6. kola a následně i v prvním dějství čtvrtfinále. Vidina postupu do semifinále je však ideální příležitostí, tok florbalových dějin změnit.

Povzbudivé mohou být určitě i vstupy do pražských zápasů. V nich Střešovice vždy dobrým úvodem rozhodly o celém utkání, když v sobotu opanovaly první třetinu 3:0 a v neděli vedly ve 26. minutě už 4:0. Podobný start nicméně měly i v úvodní bitvě na Hané, kde po 40 minutách vedly 3:0, což jim ale kvůli nepovedené poslední části nestačilo.

Co se týče bodových příspěvků, hned čtyři hráčky Tatranu už v sérii nasbíraly 4 body. Jmenovitě to jsou Kateřina Vaduchová, Linda Fuchsová, Karolína Bláhová a Kateřina Seemannová. Na olomoucké straně je pak nejproduktivnější hráčkou, rovněž se 4 body, Gabriela Vaculová.

Páté utkání čtvrtfinále začíná v Olomouci v 19 hodin.