Jasná záležitost. Ženy Střešovic porazily Bohemians poměrem 9:2

V aktuální sezoně jde už o třetí vítězství ze vzájemných duelů.

Vzájemná bilance Tatranu a Bohemky vyznívá v poslední době zcela jasně ve prospěch střešovických hráček a svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse chtěly tento trend udržet při životě i v 18. kole ČEZ Extraligy.

Cesta k tomuto cíli vypadala dobře už od samého začátku. Střelecká převaha domácího týmu se ale projevila až ve 14. minutě, kdy se z protiútoku trefila Soukupová a přiřkla Tatranu zasloužené vedení, které ve své jednobrankové podobě vydrželo až do přestávky.

Ve druhé třetině to byla naopak Bohemka, kdo byl střelecky aktivnější. Hostující vlnobití však naráželo jen do hráze jménem Eliška Drbalová, a tak se střelecké úspěchy slavily jen na druhé straně. Druhý domácí gól vstřelila ve 23. Adéla Bořilová a v polovině zápasu bylo pro hostující celek ještě hůř, když se v průběhu 27 sekund prosadily Hermannová s Vernerovou a stav 4:0 donutil střídačku Bohemky k oddechovému času a výměně brankářek. Kýžený gól ale z holí hostujících hráček stále nepřicházel.

Gólu se tak Bohemka dočkala až po druhé přestávce, když se z dorážky prosadila Urbanová. O dvě minuty později ale domácí družina využila přesilovku a díky Lucii Želízkové opět vedla o čtyři branky. Naděje Bohemians na zvrat navíc v 54. minutě téměř definitivně zfoukla Vernerová. Ta samá hráčka navíc o tři minuty později zkompletovala hattrick a chvíli po ní přidala už osmou domácí branku Pavlína Soukupová. Do prázdné branky pak ještě zvýšila Linda Fuchsová a i když měly poslední brankový zápis večera na svědomí hostující hráčky, Tatranu už to vadit nemuselo.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse dokázaly porazit Bohemians vysoko 9:2 a ještě mohou živit naději na umístění v TOP4. Další utkání čeká Tatran v sobotu, kdy se vydají na půdu Židenic.

PSN Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 9:2
branky: 15. Pavlína Soukupová, 23. Adéla Bořilová, 29. Nikola Hermannová, 30. Lucie Vernerová, 49. Lucie Želízková, 54. Lucie Vernerová, 57. Lucie Vernerová, 57. Pavlína Soukupová, 59. Linda Fuchsová - 47. Michaela Urbanová, 60. Lucie Veselá; rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 20 - Eliška Svrčková 11, Kristýna Karli 6; po třetinách: 1:0, 3:0, 5:2