Dorostenky se po osmi zápasech drží na čtvrtém místě

Náš omlazený tým dorostenek letos každým zápasem sbírá nové zkušenosti a ve vyrovnané soutěži dorostenek drží s těsným odstupem na čelo tabulky čtvrté místo. Jak se jim zatím vedlo se dozvíte v článku.

Tatran - Herbadent 1:6, Tatran - Slavia Plzeň 5:4

První zápas nové sezóny byl z obou stran lehce opatrný a ospalý. Hra byla nebyla příliš aktivní a poměrně dlouho se čekalo i na první gól. Ten padl z našich flórbalek a byl to také jediný gól první třetiny. Do druhé periody však Herbadent nasadil vyšší rychlostní stupeň, vstřelil po našich chybách dvě branky a skŕe otočil. Třetí třetinu jsme naše hráčky sice odbojovaly, ale i tak nás další obdržené branky srazily na kolena. Nutno ale podotknout, že pro několik hráček to byl první zápas v životě na velkém hřišti pro 5+1.

Reparát jsme mohli složit ve druhém zápasu s plzeňským soupeřem. Začátek nás ale opět zastihl v ospalé formě, a po třech našich chybách jsme dostali stejný počet branek. Po první přestávce se ale projevil tatranský bojový duch a na hřiště nastoupil tým, který se najednou rval o každý balónek. Do konce 2. třetiny jsme snížili na rozdíl jediné branky a v závěru bylo zaděláno na drama. Třetí třetinu totiž otevřel rychlý gól soupeře, ale naše holky se znovu vzchopily a dvěma slepenými góly skóre srovnali a zápas začínal od znova. A jelikož jsme od soupeře dostali "dárek" v podobě pětiminutové přesilovky, příležitost na zvrat skóre byla obrovská. Dlouhou přesilovku jsme sice nevyužili, ale dvě vteřiny po jejím skončení jsme krásnou střelou do šibenice rozhodli o našem prvním vítězství v sezóně.

Tatran - Chodov 0:2, Tatran - Bohemians 5:2

Na druhý ligový dvojzápas jsme se vydali v brzkých ranních hodinách do haly v Čakovicích. Zápas začal opět z obou stran hodně opatrně, ale chodovské hráčky postupně začínaly zvyšovat kvalitu hry, my však poctivě bránili a jejich šance odvraceli. Půldruhé minuty před koncem úvodní periody nám však soupeřky vstřelili úvodní branku. Nic nás ale neodradilo bojovat dál, i když soupeř i nadále předváděl svou kvalitu i výraznější zkušenosti, my se nevzdávali. Ve druhé a v téměř ani celé třetí třetině branka nepadla a z naší strany přišel čas na hru bez brankářky. Obléhání soupeřovy branky však bohužel skončilo míčkem v naší síti pouhých 11 vteřin před koncem zápasu a my si, bohužel, připsali druhou porážku v sezóně.

Do zápasu se zelenobílými soupeřkami jsme vstupovali s vědomím, že soupeř byl v podobné pozici jako my a rovněž nastupuje s velmi omlazeným týmem. A hned na začátku se projevila naše aktivita, kdy jsme po skvělém výhozu naší brankářky využili brejku a otevřeli skóre. I nadále jsme se snažili hrát aktivně, ovoce v podobě dalších branek to ale nepřineslo. Úvod druhé třetiny sice patřil soupeřkám, což vyplynulo srovnáním skóre, ale se již opět chytili otěží Tatranky a ke konci třetiny zvýšily na 2:1. Zápas se definitivně rozhodl v úvodu závěrečné třetiny, kdy jsme vstřelili tři branky v necelých třech minutách a tím soupeře definitivně srazili na kolena. Skvělým pozitivem bylo, že se do hry stále více zapojovaly i méně zkušené hráčky.

Tatran - Black Angels 6:5, Tatran - Nové Strašecí 7:1

Do třetího ligového dvojkola jsme nastupovali s vědomím, že k udržení kontaktu se soupeři bychom potřebovali získat 6 bodů. První překážkou ke splnění tohoto přání byl ambiciózní tým Black Angels. Utkání sice gólově otevřeli soupeřky, ale my jsme po necelé minutě skóre srovnali a po chvíli i otočili a takto i první perioda skončila. Začátek druhého dějství byl lehce bláznivý v tom smyslu, že během jedné minuty lovily brankářky obou týmů balónek ze svých branek (bohužel, z toho dvakrát ta naše). Hra nadále pokračovala velmi vyrovnaně a soupeř byl čím dál tím víc dravější. My však v žádném případě nezaostávali a hra se přelévala ze strany na stranu. Závěrečná třetina začala v podobném duchu jako druhá - tentokrát padly čtyři branky během 70 vteřin (!!!), a naštěstí se štěstěna obrátila na naší stranu, vstřelili jsme tři góly a opět se dostaly do vedení. Černí andělé se ale nevzdávali, ale jejich závěrečný tlak však stačil pouze na kontaktní branku v poslední minutě.

Druhý zápas měl být podle papírových předpokladů o něco jednodušší. Očekávání nebyla tak úplně pravdivá, soupeř sice nepředváděl velkou florbalovou kvalitu, avšak nám se přes jeho šikovnou brankářku nedařilo prosadit.Jediný gól této třetiny jsme vstřelili po líbivé akci středem hřiště. Ve druhé třetině jsme chtěli především zvýšit produktivitu, ale i zpřesnit kombinaci. Naše dvě branky v této třetině ale padly především díky naší bojovnosti a důrazu před brankou. Ve třetí třetině již soupeřkám došly fyzické síly a nám se dařilo kombinovat a střílet góly po hezkých kombinačních akcích.

Tatran - FA Mladá Boleslav 4:3, Tatran - Vosy Praha 2:4

Prozatím poslední ligové zápasy jsme sehráli v naší dobře známé, domácí, Unihoc Aréně. A zápas proti soupeřkám z automobilového města měl velmi dobré parametry od samého začátku. Navíc, když jsme již po 56 vteřinách otevřeli skóre krásnou střelou ze středu hřiště. Se soupeřem jsme hráli velmi vyrovnanou partii a na hřišti se odehrával boj o každý centimetr hřiště. A to nejenom v úvodní, ale i ve druhé třetině, kterou jsme ale opět ozdobili brankou z předbrankového prostoru a zvýšili skóre. Soupeř ale přidával pod kotlem a hra se postupně odehrávala pouze na naší polovině, dostával nás pod tlak a v polovině třetí periody začal těžit z našich chyb a postupně srovnal na 2:2. Vrchol tohoto skvělého zápasu ale měl teprve přijít. Tři čtvrtiny minuty před koncem zápasu jsme se prosadili z dorážky a my věřili že se již soupeř nevzchopí. Ten však ale po oddechovém času přešel do šesti hráček v poli, rozebral naši obranu a půl minuty před koncem srovnal. Naše holky ale zatly zuby, vzchopily a jedenáct vteřin před koncem jsme soupeře definitivně zlomili a vstřelili rozhodující branku. Po takovém závěru hrozila spoustě z nás zástava srdce :-)

Ve druhém zápasu se nám postavil soupeř z Modřan, o kterém jsme věděli, že je nebezpečný hlavně v individuálních vlastnostech hráček. K tomu přidal pro nás velmi náročnou osobní obranou, která pro nás na začátku byla nepřekonatelná. Naše obavy se bohužel potvrdily, a soupeř po třech kvalitních akcích vedl po první třetině 3:0. Náš výkon se sice v následujících dvou třetinách zlepšil, ale i tak nám dělalo velký problém soupeřovo kvalitní agresivní napadání, díky kterému jsme se při rozehrávce dopouštěli zbytečných chyb. Nutno podotknout , že soupeřky měly ve všech svých šancích velké štěstí a do branky jim spadlo téměř vše, naopak nám se balónky odrážely kamkoliv, jen ne k našim čepelím. Velmi pozitivní ale bylo, že naše hráčky bojovaly až do poslední vteřiny, což je nutno ocenit.