Čtvrtfinále pokračuje. Ženy v Olomouci padly 3:4

O výsledku rozhodlo hlavně prvních 40 minut, po kterých Tatran prohrával 0:3.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse jely na olomouckou půdu k 5. utkání čtvrtfinálové série s vedením 3:1 a tím pádem i s matchballem v kapse. Na Hané tak chtěly potvrdit pražské výhry a postoupit do semifinále.

Za ním vykročily aktivně, když v první dvacetiminutovce disponovaly střeleckou převahou a dokonce dvěma přesilovkami. Z nich ale nevytěžily vůbec nic a v 16. minutě naopak samy inkasovaly, když se prosadila Tereza Reimerová. To byl na dlouhou dobu poslední gólový moment, když se gólový přísun na více jak 20 minut zastavil. Obnovit ho musela až olomoucká přesilovka a gól Zerzánové na 2:0 z 38. minuty. Chvíli před přestávkou navíc domácí družina využila i svoji druhou početní výhodu a z ničeho nic už to bylo 3:0.

První gólová radost Tatranu pak přišla ve 46. minutě, když do třetice využil přesilovku zásluhou Nikoly Hermannové. Další velké šance ale gólové fanfáry neměly a tak další snížení přišlo až v 54. minutě z hole Lindy Fuchsové. Jenže místo vyrovnání přišel čtvrtý olomoucký gól, který nakonec rozhodl. Minutu před koncem totiž už jen snížila opět Linda Fuchsová a víc hostující družina nedokázala.

Tatran tak v Olomouci prohrál duel 6. čtvrtfinále a série díky tomu za stavu 3:2 stěhuje do Prahy, kde pokračuje už v pátek.

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 4:3
branky: 16. Tereza Reimerová, 38. Valentýna Zerzánová, 40. Valentýna Zerzánová, 54. Eliška Pešavová - 46. Nikola Hermannová, 54. Linda Fuchsová, 59. Linda Fuchsová; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 3:2; využití: 2:1; diváků: 154; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 22 - Monika Šolleová 11; po třetinách: 1:0, 2:0, 1:3