VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 29.1.2018

VÝHRA: Muži porazili Pardubice vysoko 10:3, úspěšné byly i další střešovické týmy

S T Ř E Š O V I C E - V rámci Raiffeisen Leasing dne se odehrály čtyři domácí zápasy (juniorky, junioři, ženy a muži), z toho hned třikrát zůstaly doma body!
22., neděle 28.1., STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Domácí
10:3
Pardubice Hosté
(2:2, 2:0, 6:1)
Branky a nahrávky: 4. Slavík (Beneš), 15. Beneš (Němeček), 24. Beneš, 32. Brautferger, 41. Beneš (Ullmann), 45. Meliš (Sládeček), 48. Ullmann (Němeček), 51. Meliš (Komárek), 54. Slavík (Beneš), 56. Jiří Kolísko (Svoboda) - 11. Ďopan (Pakosta), 17. Zozulák (Ďopan), 50. Pakosta. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 5:1. Diváci: 160.
Tatran
Kafka (Rebro) - Tlapák, Komárek, Švejkovský, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Sládeček, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Kreysa, Ullmann, Brautferger
Pardubice
Levínský (Víšek) - Oubrecht, Kunt, Petr, Janeček, Brychta, Zozulák, Teichman, Dlesk, Škeřík, Ondřej Pakosta, Přemek Pakosta, Burian, Ďopan, Němeček, Bílý, Krigovský, Formánek, Žáček

Komentář k zápasu

Domácí Tatran šel hned začátkem utkání do vedení, vinou čtyř vyloučení ale o náskok přišel a bylo srovnáno. Přesto Tatranští ustáli tlak a všechna oslabení a končili třetinu stavem 2:2. Začátkem druhého dějství šli Střešovičtí opět do vedení, které jim vrátil Marek Beneš po trestném střílení, které rozhodčí nařídili po sekání hráče v šanci před bránou Levínského. 

Tím se výběr Luďka Beneše dostal definitivně na koně, v utkání si došel pro pohodlnou výhru a tři body díky skóre 10:3, přičemž na tomto výsledku měl svůj podíl, byť pouze jednou asistencí, Mikuláš Komárek. Právě pro Komárka šlo o zcela první utkání za Tatran v letošní sezóně, ještě předminulý týden oblékal dres švýcarského Usteru. Situace se tak z pohledu sedmého a osmého místa v tabulce Superligy nemění. Benešovci udrželi sedmou příčku, vybojovali na ní tříbodový náskok a Pardubice jsou stále osmé. Pro Benešův tým tak jde o signál, že se blýská na lepší časy: z posledních čtyř utkání bral body hned třikrát!

Nyní domácí tým čeká dvoutýdenní pauzička, po které doma vyzvou Spartu. V rámci Raiffeisen Leasing dne se ale odehrálo mnohem více duelů. Ženy přivítaly Liberec v čele s ostrostřelkyní Michaelou Mlejnkovou. Vůdkyně libereckého florbalu se do statistik zapsala šesti body a tím zcela srazila ambice Vybíralova týmu na body. Ženy bohužel před skvělou domácí kulisou padly 5:10.

Juniory zase čekali doma brněnští Gullivers, které po nepříliš lehkém rozjezdu porazili 10:7, o výhře pro domácí rozhodl šesti brankami Marek Pixa. Posledním počinem, které STODOLA v neděli zažila, byla výhra tatranských juniorek nad klubem IBK Hradec Králové. Rovněž i zde padlo dohromady přes deset branek, konkrétně pak zápas skončil stavem 8:3

Ohlasy trenérů

Luděk Beneš (Tatran): I přes zášmodrch v první třetině jsme utkání zvládli s přehledem. Pomalu se dáváme do kupy a je to vidět. Na chybičkách zapracujeme a budeme lepší a lepší...

Milan Koubek (Pardubice): Dneska byl náš největší problém naše obrana. Na deset obdržených gólů se vyhrává těžce. Do dalších zápasů na tom musíme rozhodně zapracovat.

Naši partneři