SH Dašická Pardubice
. kolo

Jasná záležitost. Tatran nasázel v Pardubicích 11 branek

V dresu Tatranu se poprvé objevil Martin Kisugite, který při svém debutu zaznamenal 1+1.

Svěřenci Milana Fridricha vyjeli v 11. kole na východ Čech, kde se v souboji prvního s posledním postavili Pardubicím. Proti nim se poprvé ve střešovickém dresu představil Martin Kisugite, který se ihned zařadil do první formace.

Hosté měli výborný vstup do utkání. Už v 11. minutě totiž zásluhou Beneše, Bočka, Mühlfaita a Kisugiteho vedli 4:0. Tři z gólů navíc dokázali nasázet v rozmezí jediné minuty, přičemž Martin Kisugite už po 10 minutách svého debutu přišel se svojí premiérovou brankou. Domácí pak sice ve 12: minutě snížili, vedení Tatranu to však nahlodat nedokázalo a po první třetině platil stav 1:4.

Papírové předpoklady nepřestaly platit ani po přestávce. Domácí snažení ke brankám nevedlo a Střešovice pomalu navyšovaly své vedení. Ve 29. minutě už to bylo 7:1 a domácí střídačka musela sáhnout k oddechovému času, když dvě z branek padly ve sledu pouhých 16 vteřin. Time-out ale žádný zvrat nepřinesl, ještě do přestávky se totiž trefili Čelakovský s Šindelářem a bylo to už 9:1.

Poslední třetina se tak už víceméně jen dohrávala a na gól se v ní čekalo téměř 10 minut. Jubilejní desátou branku hostů pak zaznamenal Tomáš Hanák. Chvíli po něm se navíc trefil ještě Matěj Havlas a pečetil povedený večer první formace. Ten nezkazilo ani snížení domácího zajíčka v 57. minutě Zajíčka.

Konečné skóre tak bylo 10:2, což pro Tatran znamená sedmou výhru v řadě a udržení prvního místa v tabulce. Další zápas čeká Tatran v pondělí, když se v televizním šlágru prvního s druhým postaví Vítkovicím.

SOKOLI Pardubice - Tatran Střešovice 2:11
branky: 12. Vojtěch Kaluža, 57. Petr Zajíček - 1. Marek Beneš, 10. Jakub Boček, 10. Martin Mühlfait, 11. Martin Kisugite, 27. Martin Čermák, 29. David Šimek, 29. Marek Beneš, 36. Matěj Čelakovský, 40. Martin Šindelář, 50. Tomáš Hanák, 54. Matěj Havlas; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 531; zásahy brankářů: Matěj Denemark -11 - Lev Kliment -2; po třetinách: 1:4, 0:5, 1:2