neděle 1.10.2023
Sportovní centrum Řepy
. kolo

První tříbodová výhra přišla proti Lípě.

Po čtvrteční prohře s Libercem viděli diváci v nedělním utkání zlepšený výkon jak v obraně, tak v útoku. Muži nasázeli Lípě 14 gólů a připsali si svou první výhru za tři body v aktuální ligovém ročníku.

Netrvalo dlouho a po 22 vteřinách dal diváků k radosti zámiňku Matěj Havlas. Ten tak dokázal navázat na bodově úspěšné klání s Libercem. Asistenci na jeho gól si připsal Jakub Boček. Na 2:0 zvyšoval Matěj Čelakovský střelou z výběhu z rohu hřiště. Jediný gól hostů padl v osmé minutě. Autorem byl Albert Kouba, který si našel nahození Mlejnka a ze vzduchu jednoruč zakončil. Tatran zanedlouho nato opět odskočil do dvoubrankového vedení, když si Jakub Boček povodil, jak dva obránce tak následně brankáře Lípy. Do konce třetiny se pak trefili ještě Šindelář a znovu Čelakovský.

Svůj druhý gól utkání vstřelil Jakub Boček čtyři minuty po začátku druhé třetiny poté, co mu Pavel Sládeček předložil míček před prázdnou branku. Za zmínku také stojí přesilovková kombinace Šindeláře se Šimkem. První jmenovaný vybojoval odražený balon v rohu hřiště a následně jej naservíroval Šimkovi, který se z předbrankového prostoru nemýlil. Do konce třetiny se trefil ještě Kún a stav po dvou třetinách byl 9:1.

Do třetího dějství nastoupil Tatran s jednou změnou a to v brankovišti. Svoji superligovou premiéru si odbyl Lev Kliment a byl úspěšný. Za svá záda nepustil ani jednu střelu hostí. Desátý a zároveň svůj třetí gól v utkání vstřelil Jakub Boček po skákavé přihrávce, kterou ho našel Marek Beneš. Boček pak nakonec přidal i poslední 14. gól a Tatran tak mohl slavit svou první výhru za tři body.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Jakub Boček, který si za zápas připsal celkem pět bodů. Poslední utkání toho náročného týdne nabídne reprízu semifinále a souboj dvou posledních mistrů Livesport Superligy s Mladou Boleslaví. Zápas začíná ve středu od 19:30 ve Sportovním centru Řepy. Lístky jsou již v prodeji v síti Ticketportal.