Sestava FBC Česká Lípa

Souček (Gurkovský) - Hrubý, Jankulár, Firda, Sladký, Šebesta, Řezanina, Tokoš, Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Besta

Sestava Tatran Střešovice

Rebro (Kafka) - Tlapák, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Švejkovský, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Jakub Kolísko, Slavík, Beneš, Meliš, Němeček, Vítovec, Gašparík, Ullmann, Váňa

Branky a nahrávky: 24. Rýpar (Hájek), 27. Delong (Rýpar), 54. Rýpar (Řezanina), 65. Řezanina (Hájek) - 16. Meliš (Jan Kolísko), 32. Slavík (Němeček), 40. Meliš (Vítovec). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:3. Diváci: 673.

JE KONEC: Tatran srazilo další prodloužení, Vítkovice pokračují v play-off

I čtvrté prodloužení dopadlo lépe pro Vítkovice, které tak po prvotním zaváhání využívají mečbol a postupují do semifinále Tipsport Superligy.

Je dobojováno. Tatran po kolísavé základní části, kterou zakončil sedmou příčkou, sváděl nelehkou čtvrtfinálovou bitvu s Vítkovicemi. I když je Tatran v prvním utkání na jejich půdě porazil a ve zbylých třech duelech dotáhl utkání vždy do prodloužení či nájezdů, v něm pokaždé padl. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Přes první branku, kterou Střešovice otevřely skóre utkání zásluhou Milana Meliše, se domácí Ostrava vrátila do zápasu dvěma góly a i když prohrávala, v posledním dějství vyrovnala jediným gólem třetiny na 3:3.

Na řadu tak přišlo Pražanům známé prodloužení, které třikrát ze tří pokusů prohráli. Jediný gól stačil k tomu, aby se jeden tým radoval buď z postupu, nebo snížení v sérii. Tím veselejším týmem se staly domácí Vítkovice, které poslal do semifinále Tipsport Superligy Lukáš Řezanina svým gólem v čase 64:32. Mladý střešovický tým tak v playoff končí aniž by jedinkrát prohrál v základní hrací době. Ze statistického pohledu hodně kruté, nicméně v klíčových momentech se v lepším světle ukázal soupeř z Moravy.

Přesto se Tatraňáci nemají za co stydět: v sezóně se s rivalem z Ostravy setkali třikrát a pokaždé z této bitvy vyšly vítězně Vítkovice. Nikdy se ale nejednalo o tak vyrovnaná utkání jako v tomto play-off. Vítkovicím tak gratulujeme k postupu a našim florbalistům děkujeme za bojovnost a odhodlání, které do této nelehké série vložili.

Ve hře tak v letošní sezoně z elitních týmů zůstávají junioři, které čeká o víkendu semifinále, a ženy, jejichž série s Židenicemi se ve středu vrací za nerozhodného stavu 2:2 zpět do Střešovic!

Pavel Brus (Vítkovice): Jsem rád, že jsme po dlouhé době postoupili v play-off na domácí hale před nejlepšíma fanouškama. Tatran nás perfektně prověřil na semifinále. Teď si chvíli odpočineme a připravíme se ještě lépe na semifinále. Děkujeme soupeři za kvalitní sérii.

Luděk Beneš (Tatran): Po nepovedené základní části jsme v této sérii předvedli, co je to Tatran! Jsem na svůj tým strašně pyšný, díky všem za sezónu a gratulujeme soupeři k postupu.