Sestava FbC Chomutov

Vlček - Fokt, Bejček, Jaschke, Kellermann, Štěrba, Pačmag, Fiala, Linc, Smetana, Trhlík, Kopp, Pastor, Andrle, Turek, Hlaváček, Šnábl, Břešťan, Šarša, Bendl

Sestava Tatran Střešovice

Rebro - Nehila, Tlapák, Deutsch, Švejkovský, Kolísko, Slavík, Sládeček, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Gašparík, Ullmann, Váňa, Brautferger, Zloch

branky: 10. Petr Pastor, 22. Michal Bendl, 22. Petr Pastor, 51. Tomáš Břešťan - 9. Adam Tlapák, 11. Jakub Kolísko, 14. Jan Svoboda, 16. Jakub Kolísko, 21. Filip Ullmann, 23. Milan Meliš, 25. Peter Nehila, 37. Pavel Sládeček, 41. Petr Brautferger, 44. Petr Brautferger, 45. Jan Svoboda, 53. Ronald Gašparík, 57. Jakub Slavík; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:3; využití: 0:1; diváků: 390; zásahy brankářů: Jan Vlček 20 - Michal Rebro 8, Matěj Zloch 8.

Osmifinále jsme načali výhrou a z Chomutova vezeme všechny body!

Po pohárové výhře v Budějovicích dnes elitní tým Tatranu opět zvládl roli favorita, a v prvním ze tří utkání osmifinálové skupiny poháru České pojišťovny zvítězil v Chomutově. Po úvodní desetiminutovce, kdy dokázali domácí s Tatranem držet výsledkově krok, se rozjel střešovický gólstroj a do kabiny se šlo po první třetině za stavu 1:4. Ve druhé třetině Střešovice kontrolovaly hru a po úvodní silné chvilce domácí pohotově odpověděli dalšími brankami a zvýšily náskok na 8:3. Právě na 8:3 zvyšoval svou první brankou v A-týmu Pavel Sládeček, který byl rovněž vyhlášen hráčem utkání! Třetí třetina nabídla podobný obraz hry, Tatran podle předpokladů určoval tempo, a na rozdíl od dvou předchozích třetin, kdy Chomutovu vstřelil vždy po čtyřech brankách, v závěrečné části tahal chomutovský brankář míček ze sítě celkem pětkrát.

Další pohárové utkání nás čeká ve středu 25.10., kdy v domácím prostředí STODOLA Arény Střešovice vyzveme nováčka a příjemné překvapení letošního ročníku Tipsport Superligy FBC Česká Lípa

Komentář trenéra domácích Martina Bociana: Jsme rádi, že jsme se s Tatranem mohli dnes utkat a že přišlo tolik diváků. Soupeř potvrdil kvality a důkladně nás prověřil. Dělali jsme, co bylo v našich silách. Mrzí mě slabé nástupy do druhé a třetí třetiny a některé inkasované góly. Děkuji ale hráčům za nasazení a snahu se vyrovnat takto kvalitnímu soupeři. Velké díky divákům za podporu. Přejeme Tatranu hodně štěstí v Superlize a my se pokusíme využít dnešní zkušenost v dalších zápasech.

Komentář trenéra hostů Luďka Beneše: Trochu jsme se báli pověstného chomutovského pekla, ale nakonec jsme ho zvládli i díky i horší koncovce Petra Pastora. Děkujeme za utkání!