VÍC NEŽ JEN FLORBAL

sobota 23.9.2017

Třetí třetina byla málo, ženy prohrály s Vítkovicemi o pět gólů

V rámci oslav 25 let florbalového klubu Vítkovic sehrály své ligové utkání mimo jiné i ženy Vítkovic a Tatranu. Střešovické ženy po dvou třetinách prohrávaly o osm gólů, do hry se ale dokázaly vrátit. I když hru nedokázaly více zdramatizovat, jedno pozitivum by se na hře střešovických našlo - Eliška Drbalová.
3., sobota 23.9., RT TORAX ARENA Poruba
Vítkovice Domácí
8:3
Tatran Hosté
(4:0, 4:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 2. Sedmíková (vlastní gól), 6. Zikmundová (vlastní gól), 8. Šponiarová, 17. Krzywak (Ferenčíková), 26. Planková (Martináková), 32. Šupáková (Martináková), 35. Koníčková (Halfarová), 39. Šponiarová (Halfarová) - 50. Faltusová, 51. Kramperová (Reková), 58. Kramperová. Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: 13:50. Průběh utkání: 4:0; 4:0; 0:3.
Vítkovice
Kubíčková (Příleská) - Šponiarová, Planková, Kolářová, Halfarová, Ferenčíková, Klapitová, Šponiarová, Kociánová, Koníčková, Šupáková, Husková, Paloncyová, Martináková, Krzywak, Kubečková, Ďuríková
Tatran
Drbalová (Humlová) - Reková, Vachušková, Kruberová, Reindlová, Sedmíková, Zehrerová, Zikmundová, Válková, Morová, Viplerová, Matěvosova, Chaloupková, Faťunová, Rybínová, Faltusová, Kramperová

Komentář k zápasu

Ženy po skvělém závěrečném tlaku ve třetí třetině porazily Liberec. V podobný průběh doufaly i dnes, když se dokázaly třemi góly v poslední části vrátit do hry. Ale nestačilo to. Vítkovické soupeřky si dokázaly vypracovat silný tlak v prvních dvou třetinách, kdy v každé vstřelily čtyři góly a víceméně bylo rozhodnuto o vítězi klání.

Tentokrát nepomohla ani důrazná hra Tatranek, které se díky větší vynaložené síle v soubojích v minulých zápasech dostávaly do střeleckých pozic, ze kterých dokázaly skórovat. Tvrdý tlak ve druhé dvacetiminutovce pocítila i reprezentační obránkyně Zuzana Halfarová, která do zbytku utkání nenastoupila.

Ač to může znít z pohledu Střešovic srandovně, jedno pozitivum prohra ukázala. Na brankářku Elišku Drbalovou šlo přesně padesát střel, ze kterých si neporadila pouze s osmi zásahy. Úspěšnost zákroků 84% tak vypadá opravdu nádherně - připustíme-li fakt, že Lenka Kubíčková po třech gólech a deseti chycených zákrocích měla úspěšnost o více jak sedm procent nižší! Tento fakt by měl trenér ženské reprezentace zohlednit při nominacích na blížící se akce.

Ohlasy trenérů

Richard Urban (Vítkovice): První třetina byla z našeho pohledu výborná. Stav 4:0 byl pro soupeře milosrdný. Od zranění Zuzky ve druhé části šla koncentrace výrazně dolů, což by s jinými soupeři mohlo být zlé.

Miroslav Vybíral (Tatran): Jsem hrdý na svůj tým, protože ve 3.třetině ukázal svou sílu, vrátil se do zápasu, a třemi brankami tuto třetinu vyhrál. Samozřejmě musíme vychytat detaily a zapracovat na nich, ale máme na čem stavět. Děkuji soupeři za utkání v krásném prostředí, divákům za atmosféru a mým holkám za předvedený výkon.