Ženy uzavřely základní část jedním bodem

Tatran dokázal otočit nepříznivý stav zápasu, už to vypadalo, že zakončí základní část vítězně. Ostrava však podruhé v sezóně proti Střešovicím dokázala vyrovnat jen pár vteřin před koncem a v prodloužení vystřelit i druhý bod.

Utkání, které s největší pravděpodobností umístění v tabulce nezmění, bylo nakonec divácky velmi atraktivní. Oba týmy v prověrce před playoff předvedly skvělou hru, která dospěla až do prodloužení.

Ačkoli v závěru musela dohánět poměrně velké manko, první se gólově představila Ostrava, a to hned dvakrát. Střešovická Kateřina Seemannová však ještě do konce první třetiny náskok soupeřek vyrovnala.

Prostřední dvacetiminutovka tak začínala za stavu 2:2. Pražanky zařadily na vyšší stupeň a už minutu a půl po buly na středu hřiště poprvé v utkání vedly. Delší prodlevu bez další vstřelené branky nakonec ukončilo vyloučení domácí hráčky, které potrestala Stůjová. Do konce třetiny jí následovala ještě Kopecká a hattrick kompletující Seemannová, která byla posléze vyhlášena i nejlepší hráčkou utkání.

Za stavu 6:2 se mohlo zdát, že Tatran má svou výhru v kapse, ale opak byl pravdou. Ostrava stejně jako v minulém střetu obou celků ukázala, že závěry utkání jsou její dominantou. Po snížení na 6:3 sice Tatran ještě jednou brankou reagoval, nicméně po dvou dalších inkasovaných gólech bylo zřejmé, že ho čeká pořádný souboj. V polovině závěrečné třetiny dokázal ustát oslabení proti šesti hráčkám v poli, dalšímu tlaku ovšem čelit nedokázal. Osm minut do konce už byl rozdíl ve skóre jednobrankový a pět vteřin před koncem Ostrava stav vyrovnala. Zápas definitivně rozhodly domácí hráčky po třech minutách v přesilové hře.