Zápas s Ivanti musely rozhodnout až nájezdy

Sobotní podvečer patřil ve Stodole ženám, které vyzvaly svého velkého rivala z Jižního Města. Jak se dalo očekávat byla to bitva do poslední vteřiny a konečné rozdělení bodů musely rozlousknout až nájezdy.

Úvodní část utkání začala velmi zostra. Oba týmy vyzkoušely pozornost brankářek, ty se však v prvním zákrocích nemýlily. Na hřišti byl viděn velmi tvrdý florbal, kdy se nejedna hráčka proletěla až za mantinel. První opravdu velkou šanci, měly hráčky hostů, ale Eliška Drbalová měla dobře postavenou branku, a tak tyčka zamezila hostům poprvé skórovat. Ve 14. minutě dostal Tatran možnost hrát v početní převaze, která byla umocněná dalším vyloučením Ivanti Tigers. Přesilovka 5 na 3 trvala pouze šest vteřin a Tatranky ji přetěžit v gól nedokázaly. I přes velkou snahu a několik obrovských šancí nedokázaly domácí hráčky vstřelil v téměř čtyř minutové přesilové hře branku. Ve velmi dramatické první třetině se nakonec neradoval ani jeden tým a dalo se očekávat, že zápas bude pořádné drama.

Bezbrankový stav dlouho na tabuli nevydržel. Ve třetí minutě otevírá utkání přesnou střelou pod horní tyčku Karolína Vachušková, kterou přesně našla Vendula Beránková. Několik málo vteřin na to poslala domácí tým do dvoubrankového vedení Tereza Bystrianská. Diváci mohly sledoval velmi vyostřené utkání z obou stran, kdy ani jeden tým své soupeřky ve hře tělem ani trochu nešetřil. V páté minutě se poprvé radoval i hostující celek, který dokázal dostat balónek za záda Drbalové. V polovině druhé části zvyšuje skóre pro domácí tým Denisa Billá po nahrávce Terezy Bystrianské. Ve třinácté minutě mohli diváci ve Stodole vidět velmi hezké gesto hostující hráčky Kateřiny Fousové, která i přesto, že na ni byl odpískaný faul, přiznala rozhodčím, že se ve skutečnosti o nedovolený zákrok nejednalo a dále se tak hrálo 5 na 5. Za toto gesto fair play velmi děkujeme. O dvě minuty později se nedovoleného vrážení dopustila hráčka z Jižního Města a Tatranky opět povolaly na hřiště přesilovkovou lajnu, která tuto převahu nedokázala využít. Naopak Ivanti ihned po skončení oslabení vstřelily branku a v závěru druhé třetiny se dotáhly na jednobrankový rozdíl. V poslední minutě se ještě nechala vyloučit Vendula Beránková za sekání a tak poslední dvacetiminutovku začnou domácí hráčky v početní nevýhodě.

Domácí hráčky přečkaly oslabení a hra se opět vyrovnala. Dlouhé minuty to bylo ve Stodole nahoru dolu a jen se čekalo, který tým bude mít první přesnější střelu. Tím se stal hostující celek, který v desáté minutě utkání srovnal stav na 3:3 a bylo jasné, že závěrečné minuty budou velmi vyostřené. To se potvrdilo, ale skóre už se do konce třetí třetiny neměnilo. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Pětiminutové prodloužení nabídlo velké množství šancí, kdy se na obou stranách opět vyšvihly brankářky, které své týmy po celý zápas neuvěřitelně držely. Po závěrečné siréně už bylo jasné, že rozhodnou individuální dovednosti v podání trestných střílení. První tři skončily nerozhodně 1:1, kdy se na straně domácích prosadila Denisa Billá. Do takzvané náhlé smrti se pokoušela i podruhé Denisa skórovat, to se však nepovedlo. Naproti tomu hráčka hostů byla úspěšná a vystřelila tak při Ivanti Tigers Jižní Město druhý prémiový bod.

Komentář trenéra domácích Marka Michálka: Zápas nám ukázal, že jdeme po dobré cestě, posily zapadly, mladé hráčky získávají zkušenosti, ale stále je hodně práce před námi. Kdo přišel do Stodoly tak se rozhodně nenudil. Důrazné, rychlé, atraktivní a vyrovnané utkání, které rozhodly až nájezdy. Děkujeme soupeři a obrovské díky všem fanouškům za atmosféru, před kterou je radost hrát.

Tatran Střešovice - Ivanti Tigers Jižní Město 3:4pn

branky: 23. Karolína Vachušková, 23. Tereza Bystrianská, 29. Denisa Billá - 25. Eliška Trojánková, 38. Eliška Chudá, 50. Nikola Hermannová, N Iveta Hyršlová; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 155; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 16 - Martina Franková 23; po třetinách: 0:0, 3:2, 0:1, 0:0;