ČPP Aréna Ostrava
. kolo

V Ostravě za tři body. Tatran porazil FBC 8:5

Střešovice v poslední části přežily čtyřminutové oslabení a vezou další tři body.

Svěřenci Milana Fridricha se 4 dny po dohrávce s SKV vydali na východ republiky, kde se v rámci 4. kola střetli s ostravským FBC. To v předchozích duelech dokázalo hrát vyrovnané partie se Spartou i Vítkovicemi, které dokonce porazilo. Tatran tak očividně nečekalo nic snadného.

To potvrdila hned první třetina. Domácí tým šel hned v 5. minutě do vedení zásluhou Lukáše Kučery a nerozhodil ho ani rychlý střešovický obrat, když hosté góly ze 14. a 16. minuty otočili skóre na svoji stranu. Ostrava totiž okamžitě srovnala a stav 2:2 platil až do sirény.

Tatranu pak patřil úvod prostřední části. Nejprve 6 sekund po buly udeřil Radek Hanák a ve 24. využil přesilovku Milan Meliš. Další početní převaha se hostům naskytla ve 28. minutě, místo dalšího zvýšení v ní ale FBC dokázalo snížit.

Do třetí části se tak šlo za stále otevřeného stavu 4:3. Jenže i tentokrát patřil úvod dějství střešovické družině. Dva góly Jonáše Kreysy najednou znamenaly už třígólové vedení. Jenže FBC ani tentokrát nesložilo zbraně a dvěma góly za minutu a půl se opět přiblížilo na rozdíl jediného gólu. Pak navíc přišla červená karta pro Jonáše Kreysu a tím pádem i čtyřminutová přesilovka. Tu ale domácí zužitkovat nedokázali a těsně po jejím uplynutí přišlo uklidnění v podobě gólu Mateje Havlase. Na něj už domácí odpověď neměli a stejný hráč naopak v poslední minutě uzavřel na konečných 8:5.

Střešovice zvládly těsný duel proti FBC a mají další tři body. Další utkání je čeká 14. října ve šlágru s Mladou Boleslaví.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - ESA logistika Tatran Střešovice 5:8
branky: 5. Lukáš Kučera, 16. Lukáš Herblich, 30. Adam Mikoláš, 49. Joonas Viitanen, 50. Lukáš Pobořil - 14. Petr Majer, 16. Tomáš Hanák, 21. Radek Hanák, 24. Milan Meliš, 42. Jonáš Kreysa, 48. Jonáš Kreysa, 55. Matěj Havlas, 60. Matěj Havlas; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:1 + Jonáš Kreysa 4 + TDKU; využití: 0:1; diváků: 252; zásahy brankářů: Jan Binder 18 - Tomáš Jurco 16; po třetinách: 2:2, 1:2, 2:4