Stále bez prohry. Ženy porazily Bohemku 6:3

Tatran tak stále drží první místo v extraligové tabulce.

Po týdenní pauze naskočily ženy Střešovic zpátky do extraligového kolotoče, kde jim na stůl přistál hlavní chod v podobě pražského derby s pražskou Bohemkou. Ta letos zažívá nejpovedenější vstup do sezóny za poslední roky a tak se dal očekávat velmi dobrý florbal.

Reklamou na děrovaný sport byly už první tři minuty zápasu. Tatran vedl už po 13 sekundách zásluhou Lucie Želízkové, načež ve 2. minutě zvýšila Barbora Husková. O minutu později se navíc prvního gólu dočkaly i Klokanky a už po třech minutách viděla Stodola tři góly. To byl však konec divočiny a do konce první třetiny se nic dalšího nestalo.

Domácí družina pak měla snový vstup i do prostřední periody. Na 3:1 zvýšila už po půl minutě Lucie Želízková, pro kterou to byl druhý zásah večera. Dvoubrankový rozdíl pak vydržel až do 35. minuty, kdy Bohemku opět na rozdíl jediné trefy přiblížila Simona Korbelářová.

Hostující hráčky pak ve 42. minutě dokázaly dokonce vyrovnat zásluhou Nikoly Pieczonkové. Na to však měly Střešovice velmi rychlou odpověď, když minutu na to vrátila vedení na jejich stranu Michaela Mechlová. Naprosto zlomovými se pak ukázala 53. a 54. minuta. V nich totiž svěřenkyně Vladimíra Fuchse skórovaly hned dvakrát a díky tomu rozhodly celý zápas.

Tatran dokázal zvládnout derby s Bohemkou, vyhrál ho 6:3 a stále nepoznal hořkost porážky. Příští utkání ho čeká v sobotu na půdě Liberce.

Logisteed Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 6:3
branky: 1. Lucie Želízková, 2. Barbora Husková, 21. Lucie Želízková, 43. Michaela Mechlová, 53. Pavlína Soukupová, 54. Linda Fuchsová - 3. Lucie Veselá, 35. Simona Korbelářová, 42. Nikola Pieczonková; rozhodčí: Vladimír Buzický - Dominik Dolejš; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 256; zásahy brankářů: Veronika Novotná 10 - Eliška Svrčková 21; po třetinách: 2:1, 1:1, 3:1