Sparta padla! Rukou Tatranu již podruhé!

Muži dokázali pro většinu superligových týmů letos nemožné - porazili Spartu. To se jim povedlo již podruhé během sezóny, a to jako jedinému týmu ligy. Přesto muži nejsou jediným nasazeným týmem do Poháru.

Tak to je senzace! Výkony Střešovic jsou sice jako na houpačce, přesto tentokrát v pozitivním slova smyslu: muži si vyšlápli na lídra Superligy Spartu. Kdo by očekával, že dominantním týmem hned od začátku bude Sparťané, mýlil by se. Domácí florbalisté z Prahy 6 šli do vedení již v páté minutě a po střele Jakuba Slavíka proměnili přesilovku. Domácí v průběhu třetiny skórovali ještě dvakrát, hosté dokázali vyrovnat na 1:1 a následně 2:2. Na třetí branku v úvodu zápasu nezareagovali, ačkoliv ještě půl minuty před koncem dvacetiminutovky byli v šanci. Tu ale zachytil téměř u vlastní brány Filip Langer.

Za stavu 5:3 šli domácí pohodlně do poslední třetiny, v ní ještě upevnili své vedení dalšími třemi trefami a dokázali tak podruhé v této sezóně přetlačit Spartu, která, jak již bylo zmíněno, dominuje Superlize. Fridrichův výběr se tak může pyšnit unikátem - nikdo jiný Sparťany nedokázal letos pokořit. Do utkání nezasáhl Ondřej Vítovec, člen širší nominace na domácí mistrovství světa, kterého ze hry vyřadilo zranění - má přetrhané vazy v kotníku.

Muži nejsou jediným nasazeným výběrem v Poháru. V ženské kategorii figurují nadále i Tatranky, které čeká ve středu čeká na domácí půdě pikantní duel se Židenicemi. Těm patří v extralize žen desátá pozice, přičemž loni bojovaly o udržení mezi elitou. Lídrem týmu je s osmi body Andrea Dernerová (7+1), jedničkou brněnského brankoviště je Karolína Krištofová. Na opačné straně, za domácí, je lídrem s šestnácti body (15+1) Daniela Reindlová, tým povede z brány do utkání jedna z hlavních brankářek - Eliška Drbalová, nebo Hana Ranochová.

Skazkův tým se nachází na devátém místě a na jihomoravský celek poměrně umí, což ukázal už v baráži letos na jaře.

Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice| středa 14.11. od 19:45 | STODOLA Aréna Střešovice