Šlágr pro Střešovice! Boleslav porazily 6:2

Tři body znamenají mimo jiné posun na druhé místo tabulky.

Los 5. kola Livesport Superligy proti sobě svedl dva nejúspěšnější týmy posledních let a velké rivaly, Tatran s Mladou Boleslaví. Šlo mimo jiné o reprízu loňského Superfinále, které v prodloužení uzmul tým Milana Fridricha a dokonal tak historický treble.

Zápas dvou těžkých vah začal relativně opatrně a z šancí na obou stranách ne a ne zapršet. První gól tak přišel až v 16. minutě, kdy se celým hřištěm prohnal rychlík Petr Majer a parádním gólem poslal tatran do vedení. Boleslav však měla v rukávu okamžitou odpověď, když půl minutu na to srovnal Michal Sládek. Stav 1:1 pak vydržel až do přestávky a ve druhé části se takříkajíc začínalo od nuly.

V ní si vzal slovo opět Petr Majer. Ten ve 22. minutě napřáhl od mantinelu a z relativně nenápadné situace poslal domácí družinu podruhé do vedení. To Tatran držel až do 29. minuty, kdy se po Sládkově pasu z malého brankoviště prosadil Milan Tomašík a bylo opět vyrovnáno. Jenže ve druhé třetině nerozhodný stav až do konce nevydržel. Hlavní roli si vzal totiž opět Petr Majer, který po pasu od Čelakovského utekl a tváří v tvář nedal Bauerovi šanci, čímž rozčeřil momentální boleslavskou převahu.

Do poslední třetiny se tak šlo za stavu 3:2 a do třetice už si domácí vedení vzít nenechali. V 50. minutě totiž dokonal hezkou kombinaci parádní střelou Ondřej Sádlo a v úplném závěru ještě ztrestali riskující Boleslav Eliáš s Hanákem. Střešovice s velkým přispěním čtyřbodového Petra Majera a Tomáše Jurca v bráně porazily Boleslav 6:2 a posunuly se na druhé místo tabulky. Další utkání je čeká až po reprezentační přestávce proti České Lípě.

ESA logistika Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 6:2
branky: 16. Petr Majer, 22. Petr Majer, 37. Petr Majer, 50. Ondřej Sádlo, 60. Filip Eliáš, 60. Tomáš Hanák - 17. Michal Sládek, 29. Milan Tomašík; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 506; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 24 - Lukáš Bauer 13; po třetinách: 1:1, 2:1, 3:0