VÍC NEŽ JEN FLORBAL

čtvrtek 11.1.2018

SMĚR HRADEC: elitní tým mužů a žen čeká výjezdní utkání v Hradci Králové

Tatranské ženy spolu s muži bojují o play-off, které mají prozatím jisté tak na půl. Oba celky, jak žen, tak mužů, se nachází na osmé příčce a statečně odráží nápor dobyvatelů z nižších pater tabulky, kteří by se taky rádi dostali mezi top osm nejlepších týmů po základní části. O tom, jestli Tatraňáci tento stav udrží se budeme moci přesvědčit již tuto sobotu. Tentokrát však na místě, kde se standardně nejvyšší florbalová soutěž nehraje.

Již tuto sobotu slaví florbalový klub v Hradci Králové, FbC Hradec Králové, dvacet let od svého založení. V rámci spolupráce střešovického klubu právě s tím hradeckým se představí oba elitní týmy Tatranu a sebou přivezou extraligu žen a superligu mužů. 

Ve 14 hodin zahájí první z obou utkání Tatranky, které vyzvou městské rivalky Pantherky, se kterými sdílí jednu halu - STODOLA Arénu Střešovice. Zatímco tým Miroslava Vybírala stále statečně drží osmou příčku, poslední k postupu do play-off, rivalkám patří šesté místo. A i když se nebude konat souboj o STODOLU, pro oba týmy půjde o pikantní duel

Osmí v tabulce jsou i muži, akorát v Tipsport Superlize. Letošní sezóna jim prozatím nevychází tak, jak by si představovali. Zatímco loni se přetahovali s Chodovem o třetí místo, letos jsou na osmé pozici, na které mají aktuálně náskok šesti bodů na devátý Liberec. Ze zahraniční štace v Pixbu se vrátili Marek Beneš s Ondřejem Němečkem a trenéři mohou počítat i s návratem zraněného Filipa Ullmanna!

I tak ale musí Luděk Beneš počítat ztráty, ze základní sestavy mu zmizí Filip Langer. Tatranskému mládí, jak se střešovickému celku přezdívá, se střetne s dvanáctým Znojmem. Pro asistenta trenéra Milana Fridricha se tak bude jednat o velké vnitřní derby, jelikož je odchovancem Znojma, za které letos dokonce i v Superlize hrál, na druhou stranu svá nejlepší florbalová léta strávil právě v dresu Tatranu. Toto utkání v Hradci Králové startuje v sedmnáct hodin. 

Oba duely naši hráči odehrají ve Sportovní hale v Třebši a vstupné je 50,- Kč (děti do 10 let mají vstup zdarma). Vstupenky budou k dispozici na pokladně v den akce od 12,00. Pro držitele tatranské permanentky samozřejmě platí vstup ZDARMA jako na běžný domácí zápas! 

 
Naši partneři