Rozhodne se v Praze. První čtvrtfinále Poháru mistrů skončilo 5:5

Ve vyrovnané přetahované nevedl ani jeden tým o víc jak jednu branku.

Cesta za obhajobou vítězství v Poháru mistrů začala pro Tatran v neděli ve Švýcarsku. Tam se družina Milana Fridricha postavila v repríze loňského semifinále Wileru, dlouhodobě nejúspěšnějšímu celku ze země helvétského kříže.

Naposled se oba celky potkaly ve čtvrtfinále Czech Open a bylo z toho střešovické vítězství 9:3. Každý zasvěcený ale tušil, že podobná kanonáda se nejspíš čekat nedá, což se i potvrdilo. Na první gól se čekalo až do 19. minuty, kdy poslal Tatran do vedení nádhernou ranou Matěj Havlas. Domácí Wiler však ještě do pauzy srovnal a po 20 minutách tak platil stav 1:1.

Žádný trhák se nekonal ani v prostřední části. Hosty podruhé do vedení sice poslal už ve 22. minutě Jonáš Kreysa, i tentokrát měl Wiler odpověď díky gólu Siegenthalera. Jenže střešovický čahoun s číslem 8 si vzal slovo podruhé a díky němu se šlo do šaten za stavu 3:2

Přetahovaná pokračovala i v poslední části. Nejprve domácí využili přesilovku a pak si ve 48. minutě poprvé v utkání vzali vedení, když využili i přesilovku s pořadovým číslem dva. Na to měli hosté nachystanou tu nejlepší možnou odpověď, když necelé dvě minuty na to vyrovnal Marek Beneš. O minutu později navíc opět převrátil skóre Radek Hanák a zas to vypadalo vesele. Jenže v 55. minutě dokázali domácí opět srovnat, což byl poslední gólový moment večera.

Tatran si na půdě Wileru prožil malé deja vu, když stejně jako loni neuhájil těsné vedení a do druhého duelu půjde s remízou 5:5. O postupujícím do semifinále tak rozhodne až pražský duel, který se hraje v pátek v 19 hodin.

SV Wiler-Ersigen - ESA logistika Tatran Střešovice 5:5
branky: 20. Simon Laubscher, 26. Noah Siegenthaler, 46. Gianluca Persici, 48. Jan David Bürki, 55. Noah Siegenthaler - 19. Matěj Havlas, 22. Jonáš Kreysa, 31. Jonáš Kreysa, 50. Marek Beneš, 51. Radek Hanák; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; zásahy brankářů: Yanick Flury 15 - Tomáš Jurco 22; po třetinách: 1:1, 1:2, 3:2