První výjezd žen vede na hřiště FBC Ostrava

Po šlágru s Chodovem přichází hned o týden později souboj s ostravským FBC.

Lepší vstup do sezóny si ženy Tatranu snad přát ani nemohly. Tým Vladimíra Fuchse dokázal v první kole uspět v nájezdové loterii a porazil vicemistryně z Chodova. Nyní jeho cesty vedou na severovýchod Moravy, kde je čeká další utkání s týmem z TOP4. V sobotu se Ostravě utkají s místním FBC.

To si v úvodním víkendu střihlo televizní zápas s Olomoucí, proti které nakonec zvítězilo vysoko 7:2 a to hlavně díky drtivému závěru druhé třetiny. V něm totiž FBC nasázelo během dvou minut tři branky a ze stavu 1:0 udělalo z ničeho nic 4:0. Obhájkyně loňského bronzu tak do ročníku vkročily pravou nohou. Jinak ale FBC před sezónou muselo počítat hlavně ztráty. Směrem do Vítkovic si to totiž zamířily Malwina Zagórska s Veronikou Rybičkovou, tedy jedny z pilířů posledních let. Z importů je pak asi nejvýraznější, Tatranu velmi dobře známá Eliška Drbalová, která vytvořila velmi silný brankářský tandem s Veronikou Tomšovou.

Oba loňské vzájemné zápasy vyzněly lépe pro FBC. V obou případech se ale jednalo o litou a velmi vyrovnanou bitvu. V prvním případě vyhrála Ostrava 3:2 v prodloužení, v tom druhém pak fotbalově 1:0.

Zápas druhého kola mezi FBC Ostrava a Tatranem začíná na ČPP Areně v sobotu v 17 hodin.