VÍC NEŽ JEN FLORBAL

sobota 21.4.2018

Ondřej Vítovec prodloužil smlouvu, v Tatranu zůstane další dvě sezóny

Opora zadních řad střešovického Tatranu Ondřej Vítovec prodloužil dosavadní smlouvu a i nadále zůstává Tatraňákem. Autor čtyř branek a osmnácti asistencí z poslední sezóny zůstane ve STODOLE minimálně další dvě sezóny.

Letos koncem června vyprší Ondřeji Vítovcovi  tříletá smlouva, pro ostravského odchovance navíc první v dresu Tatranu. Střešovický zadák ale dlouho nerozhodoval a i přes jiné nabídky zvolil právě tu z Tatranu. "Nebylo to nijak složité z více důvodů. Po třech letech si myslím, že jsem se zde dostatečně aklimatizoval a tudíž cítím, že tady mám největší šanci se ještě zkusit poprat o reprezentační dres,"  přibližuje dvaadvacetiletý Ostravan.

A jak dodává, při rozhodování bral v úvahu i lokalitu Střešovic vzhledem ke škole: "Taky mi vyhovuje lokalita, mám to blízko do školy, kde trávím dost času. A hlavně si myslím, že bychom mohli konečně příští sezónu něčeho už dosáhnout," přeje si týmový úspěch. Ten se dostavil již v sezóně 2016/2017, když Benešovci brali bronzové medaile, nicméně o titul od té doby nebojovali. 

"Působení v Tatranu z florbalové stránky je tak 50 na 50. Za 3 roky jsem hrál opravdu spoustu dobrých zápasů a celkem jsem se vyhrál, ale přišel jsem do Střešovic hrát o tituly a to nám zatím nejde. Navíc od chvíle, kdy jsem přestoupil mám celkem velkou smůlu na zranění," dodává juniorský mistr republiky s FBC Ostrava

Ve druhém trenérském roce Luďka Beneše se týmu nepodařilo přejít přes čtvrtfinále, ve kterém vypadl s Vítkovicemi, na sezónu plnou zranění a kompromisů tak nevzpomíná v dobrém ani Vítovec. "V této sezóně se toho plno sesypalo a už se k ní nechci vracet. Myslím jenom na tu příští." Obránce s citem na vytváření gólových situací prodloužil s Tatranem smlouvu na dva roky, během té doby by rád stihl i Erasmus, který chce skloubit s florbalem. 

V právě skončené sezóně nastoupil Vítovec do šestadvaceti utkání a má bilanci čtyř branek a osmnácti asistencí. 

 
Naši partneři