sobota 6.4.2013
SH Jižní Město
SF4. kolo

Sestava Chodov

Binder (Barák) - Pražan, Podhráský, Jendrišák, Wahlgren, Cepek, Zozulák, Klápa, Pražák, Flousek, Christiansson, Sýkora, Mikeš, Schubert, Dóža, Běhavý, Kotlas, Bouša.

Sestava Tatran Střešovice

Kafka (Zich) - Podhráský, Heřmanský, Von der Pahlen, Deutsch, Klimeš, Hartman, Fořt, Hlavička, Vávra T., Richter, Riebauer, Vávra M., Kolísko Ja., Ondrušek, Fridrich, Kolísko Ji., Ullmann, Natov.

Branky a nahrávky: 11., 42. a 48. Jendrišák (2x Wahlgren, Pražák), 54. a 60. Dóža (na druhou Binder), 17. Cepek (Kotlas), 52. Zozulák (Dóža), 53. Pražák (Jendrišák), 59. Wahlgren (Christiansson) - 10. Riebauer (Kolísko Ja.), 14. Natov (Vávra T.), 33. Deutsch (Podhráský), 55. Richter (Natov), 59. Podhráský (Ondrušek). Rozhodčí: Gavlas Libor, Mikula Lukáš. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 658. Střely na branku: 28:23.

Tatran nezvládl třetí třetinu a semifinále je vyrovnáno

Střešovice nezvládly závěrečnou část čtvrtého semifinále s Chodovem, kterému podlehly 5:9. Semifinále je tak vyrovnané, v úterý se bude hrát za stavu 2:2 na zápasy.

Střešovický mistr do utkání nevstoupil vůbec špatně, od začátku vedl a Chodov musel dotahovat. Skóre téměř po desíti minutách otevřel Riebauer, který Bindera pokořil efektní střelou z otočky. Chodov ale s odpovědí neotálel, Jendrišák po 18-ti vteřinách propálil Kafku a bylo vyrovnáno. Stejná situace se zopakovala i ve druhé polovoně úvodní části, vedení Tatranu z hole Natova vymazal Cepek v přesilové hře.

Podobný obrázek hry nabídla i druhá třetina, ve které však obrany držely pevně. O jediný gól se postaral Deutsch, který bleskově využil přesilovou hru a Tatran vedení udržel až do konce prostřední hrací části.

Domácí si gólový příděl schovali tentokrát na třetí třetinu. Obrat zařídil dvěma góly chodovský kapitán Jendrišák, jenž tak dovršil svůj hattrick. Tři minuty hrůzy přišly pro Tatran krátce po uplynutí prvních desti minut závěrečné části. Zozulák, Pražák a Dóža navýšili na 7:3 pro domácí tým. Hosté kontrovali snížením na 7:5, ale švédové v chodovském dresu Wahlgren a Christiansson definitivně potvrdili vítězství svého týmu ve čtvrtém semifinále. Dóžova trefa do prázdné branky krátce před koncem byla již jen kosmetickou úpravou výsledku.

Jan Zahalka (Tatran): "Po velmi dobře odehraných dvou třetinách jsme zápas ztratili opět po individuálních chybách ve třetí třetině." Radim Cepek (Chodov):"Děkuji svému týmu za vybojované druhé vítězství v sérii. Bude to ještě velice těžké hrát proti Tatranu, protože hráli skvěle."