VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 7.3.2018

Michal Rebro: Play-off jsou zápasy, pro které celý rok dřeme!

Před víkendovým startem čtvrtfinálové série vám přinášíme rozhovor se strážcem střešovického brankoviště Michalem Rebrem!

Ahoj Michale! Základní část je za námi a všichni tak trochu víme, že sedmé místo není úplně to, co se očekávalo. Jak hodnotíš první část sezony ty?

Ahoj, určitě se jedná o nejhorší první část sezony v bohaté Tatranské historii. Nicméně tým prošel velkou generační obměnou a zahraničními stážemi, které měly vliv na průběh sezony. Věřím však, že se v nás skrývá potenciál k tomu udělat sezonu úspěšnou jako v posledních letech.

Play-off je tu již tento víkend a jako soupeře si nás trochu překvapivě vybraly Vítkovice. Co si od tohoto duelu slibuješ?

To, že máme Vítkovice, bude dle mého spíše tím, že Otrokovice si vybral Chodov a my jsme zbyli. Já sám očekával Bohemians, takže si od duelu slibuji dlouhé cestování J. Florbalově to bude vyrovnaná série plná taktických partií, kde budou rozhodovat maličkosti.

V čem by se měl tým inspirovat z loňského play-off, na které Tatran načasoval parádní formu?

Inspirovat bychom se dozajista měli hlavně mentálním nastavením, že hrát se dá i s papírově sebelepším soupeřem. Je k tomu potřeba 100% nasazení a týmový výkon. To nás v loňské sérii s Boleslaví dostalo až do šestého zápasu a věřím, že každý si z toho špatného konce odnesl zkušenost, kterou letos prodá.

Připravuješ se na zápasy play-off jinak, než na zápasy v základní části?

Letos jsem pojal přípravu na play-off trochu jinak, než v loňském roce. Vynechal jsem zahraniční soustředění a již delší dobu pracuji v tuzemských podmínkách především na fyzické kondici. Oproti základní části se také snažím vyhýbat rizikovým aktivitám a hlídám si zdraví, protože každý proležený týden je znát.

Před třemi lety jsi se svými spoluhráči slavil triumf nad Mladou Boleslaví v Superfinále. Co musí současný kádr předvést, aby přidal do tatranské sbírky sedmnáctý mistrovský titul?

Mít štěstí, protože i o něm play-off je. A zároveň předvést to nejlepší, co v nás je. Pálit všechno na soupeřovu branku, a když se kombinace nedaří, snažit se vždy udělat něco překvapivého. A pak to podstatné: Chtít víc! 

Co říkáš na přesun Superfinále 2018 do Ostravy?

Abych pravdu řekl, tak jsem nad tím moc nepřemýšlel. Zatím máme do superfinále stejně daleko jako dalších 7 týmů. Pro ostravské fanoušky je to určitě skvělé a ti ze zbytku republiky to alespoň budou moci spojit s ostravskou kulturou.

První čtvrtfinálové zápasy vás čekají již tento víkend! Do Střešovic se série s Vítkovicemi stěhuje 17. a 18. března. Na co bys nalákal střešovické fanoušky?

Na skvělý florbal dvou historicky nejúspěšnějších týmu. Věřím, že z Vítkovic přivezeme alespoň vyrovnaný stav série.

Před vyřazovacími boji spojuje celý Tatran heslo CHCEME VÍC! Jak na to reaguje kabina? Chcete víc? J

Po průběhu letošní sezony určitě chceme víc! Play-off jsou zápasy, pro které celý rok dřeme.

Držíme palce do série s Vítkovicemi a věřme i další fáze play-off!

 
Naši partneři