VÍC NEŽ JEN FLORBAL

čtvrtek 26.4.2018

Marek Beneš zůstává v Tatranu, přesun do Pixba se prozatím nekoná

Nový kapitán Tatrnau, Marek Beneš, který v listopadu okusil švédskou stáž v dresu giganta Pixba Wallenstam, podepsal se Střešovicemi novou tříletou smlouvu.

Ještě po návratu ze Švédska byl Marek Beneš v rozhodování, zda po sezóně, kdy mu končila smlouva, přestoupit do nejslavnější florbalové ligy na světě. Kromě Svenska Superligan však byl ve hře přesun i po mapě v Tipsport Superlize, tato rozhodování však více méně utnulo zranění

"Nebudu lhát, přemýšlel jsem o různých variantách, včetně nějakého přesunu v rámci naší ligy. Na začátku druhého čtvrtfinálového zápasu jsem se nešťastně zranil a zbytek série jsem byl výkonnostně poloviční, takže jsem začal přemýšlet o různých variantách. Časem tyto myšlenky v kombinaci s operací, po které budu teď nějakou chvilku mimo trénink, vyústily v touhu zůstat a to na delší dobu, jinak by to podle mě nemělo smysl. Navíc tu mám samozřejmě hodně kamarádů už od dětských kategorií, kteří teď nastupují v áčku a vůbec je můj život s Tatranem hodně spojený," vysvětluje Beneš. 

Kromě zranění se musel útočník s číslem třicet pět popasovat i s rolí kapitána, když převzal po Marku Deutschovi kapitánskou pásku a svůj tým tak vedl vstříc vyřazovacím bojům. Přesto do nové sezóny s páskou nenaskočí, jelikož dle svých slov na to nemá dostatek zkušeností a hlavně odpovídající věk. "Nebylo to tak hrozné, ale přeci jen asi zatím nemám věk a zkušenosti, abych z ničeho nic byl schopen být kapitán. Příští sezónu od toho budou jiní a já se tak budu moct soustředit na hraní, což mi určitě vyhovuje víc. Budu se ale snažit mluvit trošku víc, hlavně ohledně herních věcí."

Působení Marka Beneše, dvacetiletého syna již extrenéra Tatranu Luďka Beneše, v dresu Střešovic by se dalo rozdělit do dvou etap. Když v A-týmu začínal, byla zde generace pamatující velká vítězství, spolu s nimi tak benjamínek v sestavě dosáhl na svůj první mistrovský titul. Druhou etapou je nástup tatranského mládí, které tyto doby nepamatuje a píše novou kapitolu střešovického giganta. Není moc současných hráčů áčka, kteří, stejně jako já, pamatují tento titul. Jednou to však přijít muselo a vyrůstá zde nová generace skvělých hráčů a jsem rád, že jsem součástí tohohle vývoje."

"Pevně věřím, že se s přibývajícím věkem nás všech dostaneme znovu na vrchol, kam Tatran bezpochyby patří. Pokud ale chceme být v play-off úspěšní, musíme podle toho hrát i v základní části, která byla kamenem úrazu této sezóny. Obecně musíme lépe a více pracovat v průběhu celé sezóny. Je to takové klišé na našich poradách neustále opakované, že potenciál je zde ohromný, jen ho přetavit v kvalitní a konzistentní výkony. Je to ale samozřejmě pravda," zakončuje Beneš, který v právě skončené sezóně odehrál třiadvacet utkání (i s play-off) a nastřílel sedmadvacet gólů a šestnáct připravil. 

 
Naši partneři