MISTŘI! Junioři potřetí porazili Bohemians a slaví titul

Dokázali to! Junioři po nezdaru v prvním finálovém zápase dokázali stav 0:1 otočit na 3:1 a stávají se novými mistry KB ligy juniorů.

Spanilá tatranská jízda došla až do finále. V osmifinále junioři srazili Hradec Králové 2:0, ve čtvrtfinále si pražský tým došlápl výhrou 2:0 na utkání na Liberec, v semifinále porazil městského rivala 3:0. A pak přišlo finále - zde tým Jakuba Menharta poprvé narazil, když jej tým Michala Jedličky porazil 8:5. V domácím prostředí pak Střešovice vyhrály až na nájezdy a jen těsně odvrátily hrozbu mečbolu.

Jednalo se ale o důležité vítězství, po něm totiž následovalo další utkání na půdě Bohemians a tentokrát i zde byl Menhartův tým vítězný. Tatran tak byl ve výhodě, na své straně držel mečbol a v kulise domácího prostředí mohl rozhodnout. Již od první minuty aktivní finálový zápas se přiklonil v osmé minutě na stranu hostů, za které poprvé v utkání skóroval Matěj Pěnička a poslal Bohemians do vedení, o sedm minut později na jejich gól zareagoval stejnou mincí Filip Langer, jeho parťáci přidali o necelou minut později další branku a domácí šli rázem do vedení.

Gólová přetahovaná tím však neskončila, na každé straně ještě padlo po jedné brance. Vydatná první třetina se ale nijak nedala srovnat s tou prostřední, ve které ani jeden tým i zásluhou brankářů neskóroval. Tatranští šli hned třikrát do oslabení, všechny soupeři nabídnuté šance ale uhasili a v této disciplíně zůstali po celé utkání stoprocentní. Zle mohlo být začátkem poslední části, hosté srovnali na 3:3, ale domácí opět odskočili. Ani tentokrát ve finále nebyla nouze o drama, a tak junioři Bohemians opět srovnali krok. V čase 56:10 vstřelil Jonáš Kreysa svoji druhou branku v utkání a upevnil vedení pro Tatran. Hosté sice ještě mohli utkání zdramatizovat nabídnutým trestným střelením, Jakub Buršík ale svůj tým do trháku neposlal a Střešovice si již náskok pohlídaly.

PSN Tatran Střešovice se stává mistrem KB ligy juniorů pro sezónu 2018/2019 a k loňskému bronzu přidává zlatou medaili. Pikantní je toto vítězství i tím, že to byli právě Bohemians, kdo loni vystavil Tatranu stopku v semifinále. "Jsem hrdý na kluky za celou sezónu. Odehráli neuvěřitelné množství zápasů, obrovský počet tréninků a dotáhli to až ke zlaté tečce. Bylo mi ctí spolupracovat jak s nimi, tak s celým realizačním týmem. A teď už jdeme slavit," rozplýval se po utkání střešovický Menhart. "Chtěli bychom poděkovat klukům za celou sezonu, byli skvělí. Přesto, že dneska bude trochu smutek, dosáhli skvělého výsledku a herně se zase posunuli o obrovský kus dál," nešetřil chválou ani Michal Jedlička z Bohemians.

Mistrovský titul se tak po roční pauze vrací opět do Střešovic, kde v předchozím případě vydržel díky zlatému juniorskému hattricku celkem 3 sezóny! Vychutnejte si krásné momenty bezprostředně po skončení rozhodujícího utkání, které ve Stodole sledovalo fantastických 387 diváků!